Bolesławiec górą przy Złotniczej


20 maja 2019
Pierwszy zespół

jg24_226405

W sobotnie popołudnie przy Złotniczej 12 karty rozdawał BKS Bolesławiec, któremu po prostu chciało się bardziej grać w piłkę i walczyć o korzystny wynik. W pełni zasłużone 3 punkty pojechały do Bolesławca.


Wiosenna postawa seniorów Karkonoszy wygląda gorzej niż tragicznie. Spotkanie 27 kolejki IV ligi z bolesławieckimi Bobrzanami było już 7 porażką w rundzie rewanżowej.   Roztrwoniliśmy dorobek rundy jesienniej i przy 8 punktach zdobytych wiosną spadamy coraz niżej w ligowej tabeli, zamiast piąć się w górę….

Lepszej pierwszej połowy nie mogli sobie chyba wymarzyć zawodnicy BKS-u Bolesławiec.  Bobrzanie totalnie zdominowali zagubionych biało-niebieskich, którzy kompletnie nie potrafili przeciwstawić się bolesławianom. BKS zadał Karkonoszom 3 mocne uderzenia, których autorami byli: Marek Majka, Filip Zagórski i Adrian Puzio. Jedynym pozytywem pierwszych 45 minut była sytuacja Bartosza Poszelężnego, który w 43 minucie stanął “oko w oko” z Róźnickim i niestety huknął obok bramki.

Po przerwie zobaczyliśmy Karkonosze, którym chciało się grać, czego efektem były 2 gole Bartka Poszelężnego. Zawodnik biało-niebieskich wlał nadzieję w serca kibiców Karkonoszy, którzy chyba zaczęli wierzyć w niemożliwe i zdobycie w tym meczu punktów przez jeleniogórzan. Bobrzanie jednak wybili nam z głów marzenia o wygranej i juz 6 minut później skarcili Karkonosze 4 golem, ustalając wynik spotkania.

Patrząc na tabele zakończonych rozgrywek w wyższych ligach można zobaczyć, że zarówno w 3 grupie III ligi jak i IV lidze dolnośląskiej zaczyna robić się coraz goręcej. Z II ligi (centralna) do 3 grupy III ligi (lubusko-dolnośląsko-opolsko-śląska) spadły aż 3 drużyny z Górnego Śląska ( Rozwój Katowice, ROW 1964 Rybnik oraz Ruch Chorzów). Sytuacja ta automatycznie wymusiła zwiększenie spadkowiczów III ligi do 6 ostatnich zespołów 3 grupy. Wśród zespołów mających wpływ na kształt IV ligi dolnośląskiej znajdują się Foto-Higiena Gać oraz Lechia Dzierżoniów (oba grupa wschodnia).  Grupa zachodnia nie może jednak spać spokojnie, ponieważ 5 punktów nad strefą spadkową jest Piast Żmigród, a 7 punktów zapasu ma II zespół Miedzi Legnica. Do zakończenia rozgrywek  III-ligowych pozostały jeszcze4 kolejki spotkań.


Foto : www.jg24.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz