Brak skuteczności “piętą achillesową” Karkonoszy?

22 lutego 2019

trutnov poszel

Siódmy mecz kontrolny tej zimy zakończył się przegraną drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Pietrzyka. Biało – niebiescy ulegli w czeskim Trutnovie miejscowemu MFK 2:0.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszych 15 minutach kiedy to wysokim pressingiem grę rozpoczęli gospodarze i tym samym zmusili nas do prostych błędów. Pierwszą bramkę straciliśmy już w 5 minucie, kiedy to na dośrodkowanie z prawej strony pola karnego pozwolił Paweł Juźwik. Futbolówka spadła na 6 metr naszego pola karnego, a Kejzlar tylko trącił piłkę by ta po długim słupku wpadła do bramki Marceniuka. 10 minut później przegrywaliśmy już 2:0 kiedy to Holubec wykorzystał niefrasobliwość naszej obrony, której nie udała się pułapka ofsajdowa. Napastnik Trutnova praktycznie sam wbiegł w nasze pole karne, gdzie w sytuacji sam na sam drugi raz pokonał Marceniuka.
Dwie stracone bramki chyba obudziły biało – niebieskich ponieważ zaczęliśmy w końcu grać i widzieć sytuację na boisku. W II połowie nawet przejęliśmy inicjatywę na boisku jednak nie widać było tego w ilości sytuacji do zdobycia bramki jak i skuteczności naszego ataku.  Niepokojąco spoglądamy na nasze ligowe spotkania. Fizycznie jesteśmy przygotowani do bardzo dużych obciążeń fizycznych, jednak piłkarsko nie możemy się jeszcze odnaleźć. Do startu ligi pozostały 2 tygodnie, czy zdążymy przygotować formę piłkarską? Myślę , że tak i jutro chłopcy to udowodnią 🙂

KSK: Marceniuk – Wawrzyniak, Firlej, Matuszewski, Bębenek, Staniszewski, Juźwik, Habasiński, Walczak, Poszelężny, Lekszycki / Kaziemko, Podgórski, Proietti.