CHG II kolejnym rywalem biało-niebieskich


4 maja 2019
Pierwszy zespół

Plakat Chrobry
Po dwóch wyjazdowych pojedynkach z Orkanem Szczedrzykowice (3:3) oraz z AKS-em Strzegom (2:1) wracamy na Złotniczą, aby po wyczerpującym tygodniu podjąć kolejnego wymagającego rywala – Chrobrego II Głogów.


Podopieczni trenera Krzysztofa Pietrzyka po dobrym, środowym występie przeciwko AKS-owi Strzegom udowodnili sobie i kibicom, że są w stanie walczyć w lidze z każdym zespołem. Miejmy nadzieję, że w sobotnie popołudnie będziemy tego świadkami i głogowianie wrócą do domu bez punktów.  Nasz dzisiejszy rywal to IV-ligowe rezerwy grającego na co dzień w Fortuna I Lidze – Chrobrego Głogów.  Zespół rezerw prowadzony jest przez trenera Jakuba Wolnego, który przed sezonem 2018/19 zmienił na tym stanowisku Jarosława Helwiga wieloletniego trenera oraz zawodnika MZKS-u. Obecnie drużyna z Głogowa zajmuje w ligowej tabeli 2 miejsce z dorobkiem 57 punktów i stratą tylko 1 do liderującego AKS-u Strzegom.  Praktycznie już tylko te dwie ekipy rozstrzygną między sobą, kto będzie reprezentował grupę zachodnią IV ligi dolnośląskiej w barażach o III ligę. Bezpośrednie spotkanie obu ekip już 11 maja w Głogowie.  Dla Karkonoszy dzisiejsze spotkanie również ma duże znaczenie, ponieważ strata punktów i perspektywa przymusowej pauzy w przyszły weekend może nieco pozmieniać w ligowej tabeli. Za plecami biało-niebieskich zaczyna robić dosyć tłoczno. 2 punkty do Karkonoszy traci Sparta Rudna, 4 oczka z tyłu jest chocianowska “Stalówka”, a po 7 punktów straty mają: Orkan Szczedrzykowice i Orla Wąsosz.

Wracając do naszego dzisiejszego rywala – Chrobrego II Głogów to jest to drużyna z dużymi aspiracjami do III ligowego awansu i dania szansy szlifowania formy zawodnikom na wyższym i nie da się ukryć dużo lepszym piłkarsko poziomie niż IV liga. Zespół w rozgrywkach dolnośląskich systematycznie wzmacniany jest zawodnikami I-ligowymi co widać było w rundzie jesienniej, kiedy to głogowianie odnieśli 13 zwycięstw na 14 meczów. Jedynym klubem, który zdołał jesienią pokonać Chrobrego był obecny lider rozgrywek – AKS Strzegom. W XI kolejce spotkań strzegomianie na własnym obiekcie rozbili głogowian 5:0. Duży wpływ na wynik tego spotkania miały rozgrywki I ligi oraz Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych, kiedy to klub z Głogowa nie mógł w pełni skorzystać z kadry swoich najlepszych zawodników.  Dla Chrobrego zadyszka przyszła wiosną, kiedy to roztrwonili jesienna przewagę nad AKS-em przegrywając 3 spotkania w dotychczas  rozegranych 8 meczach. Domyślamy się, że na tą sytuację duży wpływ miała postawa I zespołu Chrobrego Głogów, który po jesieni bardzo niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadkowej Fortuna I Ligi. Dla ratowania I-ligowego bytu trzeba rzucić wszystkie dostępne siły. Obecnie sytuacja również jest gorąca, bowiem Głogów ma tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Dodatkowo wczoraj (3 maja) Chrobry tylko zremisował z Wartą Poznań 1:1 i może mówić o dużym szczęściu ponieważ w 90 min. spotkania Michał Żebrakowski (Warta Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego. Dla Karkonoszy wczorajszy mecz Chrobrego u siebie oznacza, że dzisiaj w Jeleniej Górze prawdopodobnie zobaczymy połowę nazwisk z protokołu meczowego z Wartą Poznań. Jesli Chrobry utrzyma formę z piątkowego meczu, to biało-niebiescy mogą powalczyć o sprawienie niespodzianki w dzisiejszym spotkaniu.

W IV lidze dolnośląskiej Karkonosze 5-krotnie dotąd mierzyły się z rezerwami Chrobrego Głogów. Biało-niebiescy dwukrotnie zwycięsko wychodzili z potyczek z szaro-pomarańczowymi, natomiast w trzech spotkaniach musieliśmy uznać wyższość naszych rywali. W pojedynkach obu drużyn padło dotąd 14 bramek, a autorami 9 z nich byli głogowianie, natomiast 5 razy do siatki Chrobrego trafiali zawodnicy KSK.  W ostatnim spotkaniu obu drużyn w ramach X kolejki spotkań Karkonosze uległy Chrobremu w Głogowie 1:0. Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie i biało-niebiescy mogli już wtedy pokusić się o urwanie punktów głogowianom, bowiem bramkę straciliśmy dopiero w 86 minucie spotkania.


Liczymy dzisiaj na dobry występ piłkarzy Karkonoszy, ponieważ już tydzień temu udowodnili, że potrafią walczyć z każdym i każda drużyny musi mieć przed nimi respekt. Widzimy się o godz. 17:00 na Złotniczej!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz