Przyszedł czas na egzamin z życia


2 października 2018
Pierwszy zespół

aks-strzegom

Po zwycięstwie nad Orkanem Szczedrzykowice Karkonosze awansowały na 4 miejsce w tabeli. Mimo to, w najbliższych dwóch kolejkach ligowych nadal będą zadzierać głowę do góry. Najbliższym rywalem biało – niebieskich będzie drugi w tabeli AKS Strzegom. Tydzień później czekać ich będzie wyjazd do lidera, Chrobrego II Głogów.

Najbliższe dwa tygodnie będą prawdziwym egzaminem z życia dla podopiecznych Aleksieja Tiereszczenki. Zarówno AKS jak i Chrobry nie zaznały jeszcze goryczy porażki w tych rozgrywkach. AKS Strzegom wygrał 6 meczów i 2 zremisował (z Apisem Jędrzychowice i Orlą Wąsosz). Chrobry wygrał komplet spotkań. W kontekście przyszłego tygodnia i wyjazdu do Głogowa porażają statystyki bramek (12-0). To znaczy, że lider gra konsekwentnie do samego końca i mimo, że średnio strzela 3 gole na mecz, sam przy tym nie stracił ani jednej bramki przez 360 minut!

Wracając do naszych najbliższych rywali. W perspektywie ich sobotniego przyjazdu na Złotniczą, patrzymy na ich dotychczasową formę wyjazdową i znajdujemy…kolejne czyste konto. AKS nie stracił jeszcze gola w meczach na obcym terenie, a przy tym zdobył ich aż 10. Jak łatwo się domyślić w Grupie Zachodniej nie ma drugiej takiej drużyny.

Dalsza analiza liczb i cyferek również nie pozwoli upatrywać w Karkonoszach faworyta najbliższego meczu. Na szczęście to nie liczby grają, a historia ostatnich spotkań pomiędzy Karkonoszami i AKS-em pozwala na większy optymizm. Nawet zeszłoroczny kataklizm przy Złotniczej (3-5) pokazał dwie rzeczy, o których gospodarze będą musieli pamiętać w sobotę. Pierwsza, że potrafimy strzelać bramki zespołowi ze Strzegomia. Druga, że nawet na moment nie mogą stracić koncentracji. Wtedy i tylko wtedy mają szansę stać się pierwszym pogromcą AKS-u Strzegom w sezonie 2018/2019.

Konrad Ambroży

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz