Karol Engler zagra ze Spartą?


20 marca 2018
Pierwszy zespół

karol engler

W meczu ze Spartą Grębocice, który prawdopodobnie okaże się spotkaniem inaugurującym rundę wiosenną nie zobaczymy w bramce Oskara Wieliczko. Podstawowy bramkarz drużyny Marka Siatraka nie zdążył jeszcze odcierpieć kary za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Olimpią Kowary.

Wszystko wskazuje zatem, że przed szansą na 4-ligowy występ w pełnym wymiarze czasu stanie Karol Engler. Czy młody bramkarz, występujący na co dzień w drużynie Krzysztofa Pietrzyka sobie poradzi ? Czy ma tremę? O zbliżającym się spotkaniu rozmawialiśmy zarówno z Oskarem Wieliczko jak i jego zmiennikiem.

Karol Engler zetknął się już kilka razy z seniorską piłką. Nie ukrywa jednak, że po raz pierwszy przyjdzie mu grać w takim wymiarze czasowym i o taką stawkę. Dotychczas zagrałem ostatnie sekundy meczu w Kowarach, gdzie Oskar obejrzał czerwoną kartkę. Grałem też w Pucharze Polski – powiedział nam. Z pewnością podczas debiutu pojawi się lekki stres ale myślę, że ostatecznie mnie to zmobilizuje i pozwoli zagrać dobre spotkanie. Czy w związku z tym planuje na dłużej odstawić Oskara Wieliczko od bramki ? Na chwilę obecną uczę się od Oskara i myślę, że przede mną jeszcze długa droga by regularnie wychodzić na boisko w pierwszej “11”. Najważniejsze to podejść do meczu z chłodną głową i odnieść zwycięstwo. Liczę, że mój pierwszy mecz w seniorskiej piłce skończy się naszym zwycięstwem. – tyle Karol Engler. 

Serce mnie boli, że nie mogę pomóc chłopakom na boisku ale zrobię co w mojej mocy by pomóc w szatni i poza nią. Myślę, że każde wsparcie się przyda. Tak samo na boisku jak i na trybunach. – Powiedział Oskar Wieliczko. Równocześnie pierwszy bramkarz Karkonoszy jest pewny, że młodszy kolega dobrze go zastąpiWiem na co stać Karola. Często trenujemy razem. Jeśli tylko podejdzie do meczu z odpowiednią dozą pewności siebie to sobie poradzi. Umiejętności czysto bramkarskie ma wystarczające.

Oskar Wieliczko proszony o prognozę wyniku meczu ze Spartą odpowiada. Mam nadzieję, że dopiszemy kolejne 3 punkty. W poprzednim meczu z tym rywalem (0-0) dominowała gra fizyczna. Myślę, że na naszym boisku będzie łatwiej o dobrą, techniczną grę przez co przeprowadzimy więcej składnych akcji i będziemy dłużej utrzymywać się przy piłce. Typuje 2-0 dla nas.  – zakończył Oskar Wieliczko. 

Konrad Ambroży

  

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz