Festiwal strzelecki przy Złotniczej

29 kwietnia 2018

logo

Po, mówiąc delikatnie kiepskim początku rundy wiosennej kibice Karkonoszy coraz bardziej stanowczo domagali się od swoich piłkarzy przełamania. W zeszłą sobotę pojawiła się na to idealna szansa, bowiem przy Złotniczej pojawił się najsłabszy zespół Sport Track IV Ligi – Olimpia Kamienna Góra.

Goście, którzy mają identyczny dorobek punktowy jak 16 w tabeli Górnik Boguszów Gorce wytrzymali bez straty gola zaledwie 19 minut. Wtedy to, doskonałym podaniem Proettiego obsłużył Bębenek. Młody obrońca Karkonoszy nie miał problemu z umieszczeniem piłki w praktycznie pustej bramce. Warto w tym miejscu zauważyć, że większość goli padła tego dnia w podobny sposób.

O przebiegu meczu nie ma sensu specjalnie się rozpisywać. Spotkały się w nim bowiem zespoły, które z pewnością nie prezentują nawet zbliżonego poziomu. Wynik pozostawiamy statystykom, którzy w najbliższym czasie raczej nie będą mieli okazji do obserwowania pojedynków pomiędzy tymi zespołami. Prawdziwy test podopieczni Siatraka przejdą jednak bardzo szybko. Już we wtorek 1 maja zagrają bowiem na wyjeździe z liderem AKS Strzegom.

Wszyscy pamiętamy inaugurację obecnego sezonu, kiedy to Karkonosze po godzinie gry prowadziły przy Złotniczej 3-0 i nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii. Piłkarze AKS w przeciągu zaledwie kilkunastu minut strzelili jednak jeleniogórzanom aż 5 goli i ostatecznie zwyciężyli 5-3. Czy podopiecznych Marka Siatraka stać będzie by wziąć za to rewanż? Przekonamy się 1 maja.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA – OLIMPIA KAMIENNA GÓRA 8-0 (4-0)

Bramki: 1-0 Proietti 16′, 2-0 Vitolnieks 39′ (k), 3-0 Gałach 41′, 4-0 Bębenek 45′, 5-0 Gałach 55′, 6-0 Lekszycki 58′, 7-0 Lekszycki 77′, 8-0 Lekszycki 79′.