Juniorzy starsi nie składają broni w LDJ!

8 kwietnia 2019
Juniorzy starsi

junior starszy

Przełamanie juniorów starszych przyszło w najlepszym możliwym momencie, bowiem w derbowym pojedynku z Górnikiem Wałbrzych zwyciężyli 4:1! Podopieczni Jarosława Wichowskiego pokazali, że to nie koniec walki o utrzymanie ligi dolnośląskiej juniorów starszych w Jeleniej Górze!

Niedzielne spotkanie w Wałbrzychu było dla biało-niebieskich juniorów starszych pewnego rodzaju być lub nie w walce o utrzymanie się w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Starszych. Podejmowaliśmy faworyzowanego Górnika i tylko zwycięstwo przedłużało nasze nadzieje na utrzymanie.

Po pierwszych 45 minutach Karkonosze prowadziły po przepięknej bramce Szymona Sołtysiaka. W drugiej połowie na gola musieliśmy czekać aż 25 minut. W 70` 2 bramkę dla biało-niebieskich zdobył Łukasz Martyniak.  Szyki KSK rozluźniły się po 2-bramkowym prowadzeniu na tyle, że Adam Niedźwiedzki pokonał Mateusza Marceniuka i Górnik złapał kontakt w meczu.  W 87 minucie ponownie Martyniak pokonał golkipera wałbrzyszan, a Górnika dobił  Marcel Kaziemko, który skutecznie wykonał rzut karny w 90-ej minucie.

Niedzielny występ swoich podopiecznych skomentował trener Jarosław Wichowski:

-“Dzisiaj pierwsze zwycięstwo:) myślę, że miłą niespodziankę sprawiliśmy dzisiaj sobie, wygrywając w Wałbrzychu 4:1. Brawo dla wszystkich zawodników za wiarę i wielkie serce do gry. Pokazaliśmy dzisiaj na boisku, że jesteśmy drużyną i po końcowym gwizdku mogliśmy się radować. Nie poddajemy się w walce o utrzymanie. Wygraliśmy cierpliwoscią i organizacją gry w defensywie. Pierwsza bramka Szymona Sołtysiaka była ozdoba spotkania. Po bramce na 2:0 szybko daliśmy złapać kontakt Górnikowi i o to mam male pretensje do chłopaków. Końcówka pokazała jednak, że w dzisiejszym meczu nie tylko mentalnie byliśmy Władcami Sudetów:))))”

W najbliższą sobotę juniorzy starsi na własnym stadionie podejmą 8 w ligowej tabeli Górnika Polkowice. Początek spotkania przy Złotniczej 12 o godz. 11:00.

GÓRNIK WAŁBRZYCH 1:4 KARKONOSZE JELENIA GÓRA  (0-1)

0-1 Sołtysiak 23′
0-2 Martyniak 70′
1-2 Niedźwiedzki 72′
1-3 Martyniak 87`
1-4 Kaziemko 90′

Skład Karkonoszy: Marceniuk – Żurawski (65′ Ulanowski), Sołtysiak, Martyniak, Kaziemko, Bubin, Orzeszko, Dulny, Pietruczuk, Gęślak (76′ Uroda), Aleksiejew.