Klub Biznesu KSK stale rośnie


2 marca 2018
Z życia klubu

IMG_20180122_154151_072

Biało – niebiescy robią co mogą by stale podnosić poziom organizacyjny. Karkonosze Jelenia Góra w ubiegłym roku zapoczątkowały cykl certyfikowanych szkoleń dla przedsiębiorców z Jeleniej Góry i okolic. Pierwsze odbyło się w siedzibie Term Cieplickich i dotyczyło zarządzania pracownikami z pokoleń X, Y i Z. Drugie organizowane w OKW Krucze Skały w Karpaczu – mediów społecznościowych. Wielkimi krokami zbliża się 3 edycja i wszystko wskazuje na to, że wyraźnie różnić się będzie od poprzednich.

Klub Biznesu KS Karkonosze musiał powstać prędzej czy później. To nie był kaprys, to była konieczność. Również po to, by dać coś więcej także małym przedsiębiorcom, którzy regularnie nas wspierają – mówi Tomasz Kowalczyk Prezes Zarządu KS Karkonosze Jelenia Góra i zaczyna wyliczać tylko część z jego pozytywnych aspektów. Dzięki jego funkcjonowaniu sponsor nie ogranicza się wyłącznie do kontaktu z klubem. Korzyści z uczestnictwa w projekcie maksymalizuje w chwili, gdy może w luźnej atmosferze spotkać się z innym przedsiębiorcą zrzeszonym wokół Karkonoszy. Dużo łatwiej rozmawiać wtedy o wymianie zleceń, współpracy i wielu innych rzeczach, które mogą pomóc w prowadzeniu jego biznesu. Dzisiejszy odbiorca reklam prędzej odda swe serce firmie, która daje coś w zamian jego otoczeniu, jemu samemu. Rodzice wdzięczni za wsparcie grup młodzieżowych, w których trenują ich dzieci to tylko jeden z przykładów.

Skuteczność reklamy w sporcie, event marketingu czy korzyści z prowadzenia działalności w ramach idei społecznej odpowiedzialności biznesu zostały już wielokrotnie udowodnione. Nasza strategia marketingowa opiera się na tym wszystkim i dzięki temu coraz skuteczniej dociera do przedstawicieli biznesu. – dodaje V-ce Prezes Zarządu Konrad Ambroży

Wiemy też, że dzisiejszy klub sportowy nie może funkcjonować bez nowoczesnych środków przekazu. Nasze komunikaty na facebooku osiągają duże zasięgi organiczne. Nieźle wygląda to również w wyszukiwarce google, która wysoko pozycjonuje teksty łączące w sobie frazy sportowe i biznes. Każde kliknięcie czy udostępnienie na facebooku, “obserwowanie” na instagramie generuje dziś pieniądze. Warto by kibice mieli tego świadomość i pomagali. Tym, którzy to robią dziękujemy. Wasza aktywność generuje zasięgi, które później możemy “sprzedać”. Wszystko dla wspólnego dobra. Karkonoszy. – dodaje.

Pomysł na szkolenia Biznesowe

Pojawił się niemal natychmiast po zawiązaniu “Klubu Biznesu”, jednak możliwość jego realizacji w chwili, gdy do grona przedsiębiorców wspierających nasz klub dołączyła wrocławska firma szkoleniowa ABC Szkolenia. –  Jej właściciel, certyfikowany trener biznesu z wieloletnim stażem grał kiedyś w piłkę w Karkonoszach i gdy zauważył, że powstaje tu ciekawa inicjatywa postanowił pomóc. W zamian za reklamę zobowiązał się dwa razy do roku szkolić przedsiębiorców zrzeszonych wokół “biało – niebieskich”.

Kiedy szykowaliśmy pierwsze szkolenie liczebność w Klubie Biznesu wynosiła mniej więcej połowę obecnego stanu. Dlatego wspólnie ustaliliśmy, że rozszerzymy idee tych spotkań również na przedsiębiorców, którzy nie udzielali się w sporcie z tym, że gwarancje rezerwacji i 3 razy więcej miejsc mieli po swojej stronie klubowicze. – powiedział Mariusz Siuda członek Zarządu KS Karkonosze.

Inauguracja rodziła się w bólach. Bez pieniędzy na promocję wydarzenia każdą przerwę w pracy poświęcaliśmy na maile i telefony do firm, które mogłyby być zainteresowane uczestnictwem.mówi Konrad Ambroży. Jednak udało się. Na kilka dni przed terminem zamknęliśmy listę z ponad 30 nazwiskami, które reprezentowały 28 firm. Przedział 30-40 osób to było maksimum jakie sobie ustaliliśmy.

Spotkania Klubu Biznesu

Coraz więcej firm wspierających Karkonosze niejako zmusza nas do tego by spotykać się coraz częściej. Mocny bodziec do organizacji takich spotkań dało 1sze Otwarte Spotkanie Klubu Biznesu organizowane we współpracy ze sklepem Leroy Merlin, którego Dyrektor Pan Jarosław Kujda włączył się w działalność Klubu Biznesu z ogromnym animuszem. Między lutym a marcem mieliśmy kilka wydarzeń, które uniemożliwiły organizację kolejnej odsłony. Teraz już jednak nic nie stoi temu na przeszkodzie. Myślę, że niebawem zaczniemy się spotykać regularnie. Na początek co 3-4 tygodnie – mówi Konrad Ambroży.

Szkolenie biznesowe nr 3

W pierwszej kolejności odbędzie się jednak kolejne szkolenie dla biznesu. Będzie to już 3 takie spotkanie. Tym razem jednak inne od poprzednich. Po raz pierwszy bowiem będzie trwało aż dwa dni i obejmie dwa różne zagadnienia. Przedsiębiorcy zrzeszeni w Klubie Biznesu poprzez klubowe strony głosowali na tematy, które chcieliby w jego trakcie poruszyć. Wygrała “Sprzedaż” oraz “Komunikacja”.

Nasi Klubowicze jak zawsze otrzymają pierwszeństwo w rezerwacji. Do ich dyspozycji będzie też większa część krzesełek, którymi będziemy dysponować. Ponadto tylko oni będą mogli wziąć udział w obydwu szkoleniach. Firmy, które nie związały się dotychczas z klubem będą miały prawo do rezerwacji miejsca wyłącznie na jednym z nich. Chcemy pokazać się jak największej liczbie niezdecydowanych. Naszym zdaniem to najlepsze wyjście. Standardowo podczas obydwu szkoleń odbędzie się panel dyskusyjny, na którym uczestnicy przedstawią się pozostałym i opowiedzą o swojej działalności. Wszystko to już w drugiej połowie marca. Zakończył Konrad Ambroży nadzorujący Klub Biznesu w imieniu KS Karkonosze.

Wszelkie pytania o funkcjonowanie Klubu Biznesu KS Karkonosze prosimy kierować pod adres e-mail konrad.ambrozy@kskarkonosze.pl

Mariusz Siuda

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz