Kończymy przygotowania, zaczynamy grę!


12 sierpnia 2019
Pierwszy zespół

16265553_1830335606978407_2623936578940444458_n

Runda jesienna 2019/2020 już za pasem. Kibice z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie rozgrywek przez biało-niebieskich.


Dla Karkonoszy inauguracja rozgrywek IV ligi dolnośląskiej- grupa zachodnia będzie opóźniona o 3 dni względem wstępnego harmonogramu gier. Sytuacja ta jest spowodowana przesunięciem meczu I kolejki z ORKAN-em Szczedrzykowice o 2 tygodnie.  Dlatego też pierwszym meczem biało-niebieskich w sezonie 19/20 będzie domowe spotkanie Odrą – Total Ścinawa (sobota, godz. 15:00).

Podsumowując okres przygotowawczy seniorów, który powoli dobiega końca warto zaznaczyć kilka kulminacyjnych jego punktów. Pierwszym z nich było poszukiwanie przez zarząd nowego trenera pierwszego zespołu, który miał na tym stanowisku zastąpić Krzysztofa Pietrzyka prowadzącego drużynę w rundzie wiosennej sezonu 18/19.  Ze względów grzecznościowych nie będziemy publikować danych trenerów. Po nieudanych rozmowach z 3 kandydatami, kołem ratunkowym okazała się niespodziewana decyzja byłego trenera
biało-niebieskich- Ołeksija Tiereszczenki, który wyraził chęć ponownego poprowadzenia zespołu.  Jednak po niecałych dwóch tygodniach zaczął się wycofywać z tej decyzji tłumacząc się nieważną licencją trenerską, jednak portal laczynaspilka.pl mówił co innego na temat posiadanych uprawnień i ich ważności.  Jednak nikt w klubie nie poddał się i rozpoczęły się poszukiwania kolejnego kandydata, którym został były zawodnik Górnika Zabrze – Ołeksandr Schevelyukhin.  Już po pierwszym treningu zauważyć można było dobra „chemię” na linii zawodnicy- trener. 10 lipca rozpoczęło się budowanie drużyny, która reprezentować będzie Jelenią Górą w IV-ligowych rozgrywkach. Ze składu biało-niebieskich ubyło kilku kluczowych zawodników. W celach zarobkowych ze stolicy Karkonoszy wyjechali: Mateusz Zatylny, Daniel Gałach, Norbert Walczak oraz Max Denis. Drużynę opuścili również: Fabio Proietti, Michał Staniszewski, Damian Buzała i Mateusz Marceniuk.
Ubytki zostały szybko zastąpione bardzo obiecującymi i perspektywicznymi zawodnikami. Najważniejsze, że Karkonosze wzmocniły w końcu ofensywę, która po prostu „kulała” już od dłuższego czasu. Do zespołu dołączyło 6 nowych zawodników, a na treningach pojawiła się również grupa najbardziej wyróżniających się juniorów.

W związku z zabiegami pielęgnacyjnymi oraz organizowanymi Drużynowymi Mistrzostwami Polski w Lekkiej Atletyce, aż do 3 sierpnia nie mogliśmy skorzystać z macierzystego boiska przy ul. Złotniczej. Dlatego też „Szewa” zajęcia prowadził na boisku gminnym w Dziwiszowie. Po fali upałów nawierzchnia bardziej przypominała beton niż murawę o czym boleśnie przekonał się Przemysław Kocot, który powrócił do Jeleniej Góry i na cały sezon 2019/2020 zasilił szeregi Karkonoszy. Niestety Przemek doznał złamania kości stopy, który wyeliminowała go z treningów. Na szczęście rehabilitacja przebiega pomyślnie i już niedługo Kocot powróci na złotniczą. Seria gier sparingowych zakładała 5 meczów sparingowych. Bilans meczów przedstawiał się następująco: 2 spotkania wygrane: Lotnik Jeżów Sudecki 3:2, Pogoń Świerzawa 5:0; 2 porażki: Zagłębie Lubin II 5:1, Polonia Stal-Świdnica 2:0 oraz
1 remis z MFK Trutnov 2:2.

Styl gry na pewno cieszy, zwłaszcza z mocnymi przeciwnikami, którzy chwali jeleniogórski zespół. Potrzeba jeszcze chwili czasu na kompletnie zgranie i maszyna ruszy. Pamiętajcie, że już w najbliższa sobotę inauguracja IV ligi w Jeleniej Górze. W II kolejce spotkań na Złotnicza 12 przyjedzie Odra Total Ścinawa! Początek spotkania o godz. 15:00.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz