Kuźnia Jawor sprawdzi formę Karkonoszy


2 lutego 2019
Pierwszy zespół

Plakat Kuźnia

W najbliższą niedzielę rozegramy 3 grę kontrolną tej zimy. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Pietrzyka będą zawodnicy jaworskiej Kuźni.


Niczym w amerykańskim westernie, “w samo południe”, biało – niebiescy ostatni raz podczas tegorocznych przygotowań wybiegną na boisko w Strzegomiu.  Rywalem Karkonoszy będzie bardzo dobrze znany nam rywal – Kuźnia Jawor. Z naszym przeciwnikiem mierzyliśmy się już w rozgrywkach  IV ligi dolnośląskiej w sezonie 2013-2014, kiedy to Karkonosze świętowały awans do III ligi dolnośląsko – lubuskiej. Obecnie jaworzanie pod wodzą trenera Piotra Przerywacza dobrze radzą sobie w rozgrywkach legnickiej ligi okręgowej, gdzie po 15 kolejkach rundy jesiennej zajmują 3 miejsce z 6 punktami straty do lidera – GKS-u Męcinka.
Kuźnia podczas dotychczasowych przygotowań rozegrała już 3 spotkania kontrolne. W pierwszym meczu sparingowym rozegranym w Żarowie żółto – niebiescy przegrali ze Zjednoczonymi 5:4. Przypominamy, że Zjednoczeni Żarów będą sparingpartnerami Karkonoszy już za 2 tygodnie – 16 lutego o godz. 16:00 (Żarów). Wracając do przygotowań Kuźni, to w 2 sparingu trwających przygotowań podopieczni trenera Przerywacza mieli do zdania piłkarską maturę, bowiem przeciwnikiem jaworzan był lider III ligi grupy 3 – Górnik Polkowice.  Jak można było się spodziewać było to spotkanie Dawida z Goliatem. Polkowiczanie zgodnie z planem i bez niespodzianki zaaplikowali Kuźni, aż 9 bramek. W 3 spotkaniu tej zimy żółto-niebiescy zmierzyli się z przedstawicielem wałbrzyskiej A-klasy Herbapolem Stanowice.  Kolejny sparing znów obfitował w hokejowy wynik 9:3, jednak tym razem na konto jaworzan.

Podsumowując, w niedzielne południe spodziewać możemy się przeciwnika, który może nas zaskoczyć siłą ataku co potwierdza strzelenie 14 bramek w 3 sparingach. Z drugiej strony obrona Kuźni nie sprawia wrażenia zamurowanej, ponieważ strata 13 bramek praktycznie bilansuje “zyski i straty” zespołu.  Karkonosze rozegrały dotychczas dwa sparingi z drużynami IV-ligowymi  i gra biało – niebieskich może się podobać. Liczymy na dobry występ w ostatnim tegorocznym meczu na sztucznej murawie w Strzegomiu. Kolejne mecze w większości rozegramy w przygranicznych czeskich miejscowościach.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz