Mocne przebudzenie seniorów!

28 marca 2019

denis

Seniorska ekipa Karkonoszy-Jelenia Góra efektownie przełamuje wiosenną niemoc! O mocy biało-niebieskich , aż 8-krotnie przekonali się zawodnicy Włókniarza Mirsk!

“Nareszcie!”, właśnie to słowo kibice Karkonoszy wypowiadali po meczu najczęściej. Nie dziwię im się w ogóle, ponieważ na pierwsze wiosenne punkty czekać musieliśmy do 3 meczu rundy wiosennej z Włókniarzem Mirsk. W pierwszym marcowym spotkaniu biało-niebiescy ulegli przy Złotniczej 12 Sparcie Rudna 1:2. Natomiast tydzień później, w niedzielne popołudnie niegościnna okazała się być dla nas Odra Ścinawa, która 4-krotnie wypunktowała seniorów.
Sobota – 23 marca okazała się być ostatnim zimowym dniem w szeregach biało-niebieskich. Podopieczni Krzysztofa Pietrzyka “w końcu” obudzili się z zimowego snu i okazale weszli w wiosenne rozgrywki gromiąc mirszczan aż 8:0!
Defensywa Mirska wytrzymała jedynie 20 minut. Warto odnotować, że obrona włókniarza musiała sobie radzić bez głównego jej filaru – Adama Kowalskiego, który został zawieszony przez OZPN Legnica karą 2 meczów za niesportowe zachowanie (przyp. mecz ze Spartą Grębocice- kopnięcie rywala bez piłki). W 21 minucie Karkonosze na prowadzenie wyprowadził Firlej, który celną główką pokonał bramkarza rywali. Już dwie minuty później  Robert Lekszycki skopiował zagranie kapitana Karkonoszy i podwyższył na 2-0. Trzecią bramkę uderzeniem z woleja zdobył “Zatyl”, a przed przerwą 4 bramkę, a swoją drugą w tym meczu dołożył Firlej, który minął 3 rywali i mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce! W pierwszej połowie nareszcie zobaczyliśmy Karkonosze, które chcemy oglądać w każdym meczu, grające z pazurem i sportową złością.
Po przerwie biało-niebiescy kazali czekać kibicom blisko 15 min na kolejną bramkę. W 60 min. kolejny raz na listę strzelców wpisał się  Zatylny, który efektownym wolejem umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Włókniarza. 5 minut później na listę strzelców wpisał się zawodnik Włókniarza Mirsk – Łukasz Niemienionek, jednak zdobył bramkę samobójczą i tym samym wyprowadził Karkonosze na 6-bramkowe prowadzenie. Kilka chwil później rozbitą defensywę mirszczan strzałem skarcił Daniel Gałach, zdobywając 7 -go gola dla Karkonoszy. Wynik spotkania w 84 minucie ustalił Maciej Gargas, który kapitalnym wolejem huknął w prawe okno bramki Witczaka! Gargi po prostu zerwał pajęczynę z bramki!

KARKONOSZE-Jelenia Góra 8:0 Włókniarz Mirsk

1-0 Firlej 21′
2-0 Lekszycki 23′
3-0 Zatylny 36′
4-0 Firlej 39′
5-0 Zatylny 60′
6-0 Ł. Niemienionek 65′ (sam.)
7-0 Gałach 67′