Nieudana inauguracja juniorów starszych

28 marca 2019

gąska

Nie udała się inauguracja wiosny w wykonaniu juniorów starszych. W XIV kolejce spotkań I ligi dolnośląskiej juniorów starszych podopieczni trenera Jarosława Wichowskiego ulegli przy Złotniczej 12 czwartemu zespołowi ligowej tabeli – Lechii Dzierżoniów 6:1.

Początek spotkania w wykonaniu  jeleniogórzan był trochę ospały i biało – niebiescy  dali się zaskoczyć Jakubowi Dwolakowi, a już 15 minut później kolejną bramkę dla Lechii zdobył Jakub Kaczmarek. W 23 minucie nadzieje w serca jeleniogórzan wlał Marcel Kaziemko, który wykorzystał rzut wolny i technicznym strzałem po ziemi skierował ją do bramki dzierżowian. Mieliśmy nadzieję, że nasi juniorzy starsi złapią wiatr w żagle i pójdą za ciosem i powalczą o korzystny rezultat. Rzeczywistość jednak brutalnie nas zweryfikowała i niestety drużyna z Dzierżoniowa była skuteczna do bólu. Kolejna kontra lechitów została  przerwana faulem w naszym polu karnym i sędzia Morawski wskazał na “wapno”. Z 11-tego metra Mateusza Marceniuka pokonał Dawid Ziółkowski.
II połowa spotkania to koncertowa gra gości, Kolejne dwie bramki zdobyte przez  Mateusza Kozdrowskiego ustawiły przebieg spotkania, a końcowy wynik spotkania swoją bramką ustalił Ziółkowski.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA – LECHIA DZIERŻONIÓW 1-6 (1-3)

Skład KSK:
Marceniuk – Cybórt, Żurawski (70′ Jaworski), Sołtysiak, Ulanowski (46′ Wiejak), Kaziemko (71′ Uroda), Orzeszko, Dulny, Pietruczuk, Gęślak, Aleksiejew (46′ Ranecki)

Po 14-tu kolejkach juniorzy starsi w ligowej tabeli zajmują 13 miejsce. Do bezpiecznego Orła Ząbkowice Śląskie (10 miejsce) tracimy pięć punktów. Lechia jest na czwartej lokacie.