Piłkarski klasyk z BKS-em Bolesławiec


17 maja 2019
Pierwszy zespół

Plakat BKS

W sobotnie popołudnie przy Złotniczej 12 Karkonosze podejmą bolesławiecki BKS. Dla obu drużyn spotkanie to ma odmienne  znaczenie. Bolesławianie wciąż walczą o utrzymanie w IV lidze, natomiast biało-niebiescy chcą podreperować wiosenną zdobycz punktową, która wygląda dotychczas mizernie – tylko 8 punktów.


Cytując stronę główną BKS-u Bolesławiec trudno nam się nie zgodzić z tymi słowami:

“Mecze z zespołem z Jeleniej Góry można nazwać już chyba klasykami i zawsze towarzyszą im emocję oraz spora dawka dobrego futbolu”

Mecze z bolesławiecką drużyną zawsze były ciekawe i elektryzowały kibiców obu miast. Mamy nadzieję, że w sobotę również zobaczymy kawał zaciętej i męskiej gry z obu stron. Wcześniej jednak jak przed każdym ligowym meczem przybliżymy Wam profil naszego rywala.
Biało-zieloni to beniaminek IV ligi dolnośląskiej – grupy zachodniej w sezonie 2018/2019. BKS Bolesławiec w sezonie 2017/2018 zajął II miejsce w rozgrywkach ligi okręgowej OZPN Jelenia Góra tuż za plecami bezkonkurencyjnej “wtedy” Victorii Ruszów.  W dotychczas rozegranych 26 kolejkach ligowych BKS zdobył 21 punktów ( 6 wygranych, 3 remisy i 16 porażek) co na chwilę obecną pozwoliło zespołowi trenera Sebastiana Tylutkiego na zajęcie 12 miejsca. Do Karkonoszy nasz  rywal traci aż 13 punktów. W ostatniej kolejce spotkań podczas gdy jeleniogórzanie przymusowo pauzowali BKS podejmował u siebie dobrze dysponowaną w rundzie wiosennej Spartę Grębocice. Po niezwykle zaciętym i ostrym spotkaniu podopieczni trenera Tylutkiego zremisowali 2:2 po bramkach: Daniela Ziółkowskiego i Marka Majki. W spotkaniu tym za akcję ratunkową bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Krzysztof Lisowski, którego na pewno nie zobaczymy w Jeleniej Górze. Bobrzanie ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli w 21 kolejce, kiedy to sprawili niesamowitą niespodziankę w Ścinawie i pewnie pokonali miejscową Odrę 3:1. Karkonosze natomiast na komplet punktów czekają już blisko dni. Ostatnie 3 punkty Karkonosze zdobyły w 19 kolejce spotkań w Wąsoszu wygrywając z Orlą po przepięknym woleju Damiana Buzały.

W drużynie z Bolesławca prawdopodobnie zobaczymy  Jacka Bochnię. Bolesławiecki obrońca reprezentował już szeregi biało-niebieskich podczas meczów mistrzowskich IV ligi. Na uwagę zasługuje również Daniel Ziółkowski, który dał się we znaki Karkonoszom podczas spotkań z Apis-em Jędrzychowice, który był jego poprzednim klubem.  Jeleniogórscy obrońcy powinni mieć na uwadze nieobliczalnego Marka Majkę oraz juniora Adriana Puzio, który pewnie wzmacnia drużynę seniorską BKS-u. Junior bolesławieckiego zespołu dał się już poznać juniorom starszym Karkonoszy Jelenia Góra. W 20 kolejce spotkań ligi dolnośląskiej juniorów starszych Puzio dwoił się i troił tańcząc z piłką pośród biało-niebieskich. Swoją wysoką formę udokumentował również bramką będąca jedną z trzech które przesądziły o zwycięstwie bolesławian.  Postawę Adriana Puzio chwalił również trener Jarosław Wichowski, wskazując ponad przeciętne umiejętności młodego piłkarza.

W ramach IV-ligowych rozgrywek z BKS-em Bolesławiec rozegraliśmy dotychczas 3 spotkania, z których 2 wygrały Karkonosze Jelenia Góra, natomiast raz padł remis. To właśnie ostatnie spotkanie obu drużyn (12 kolejka IV ligi) zakończyło się podziałem punktów. Po 90 minutach meczu w Bolesławcu żaden z bramkarzy nie wyciągnął piłki ze swojej bramki. Mecz w Bolesławcu był chyba najsłabszym jesiennym występem biało-niebieskich. Mimo kilku okazji nie potrafiliśmy sfinalizować żadnej akcji.

Mecz z BKS-em Bolesławiec o godzinie 18:00 rozpocznie sędzia główny spotkania – Krzysztof Nerlo (KS Wałbrzych). Mamy nadzieję, że Karkonosze w końcu odczarują Złotniczą i rozpoczną ponowną wspinaczkę w górę tabeli. Do zobaczenia na złotniczej 12!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz