Porażka z Olimpią na zakończenie


18 listopada 2017
Pierwszy zespół

logo

Stało się. Porażka 2-3 z Olimpią Kowary na zakończenie rundy jesiennej byłą drugą z rzędu i ostatecznie czwartą poniesioną przez Karkonosze w trakcie pierwszej części sezonu 2017/2018.

Jeśli Apis Jędrzychowice wygra jutro z Olimpią Kamienna Góra na swoim boisku, co nie powinno być raczej problemem zimę spędzi na 1 miejscu w tabeli. Przy takim scenariuszu jeleniogórzanie zaczną rundę wiosenną na 6 miejscu z 9 punktową stratą do lidera.

Rok temu na półmetku rozgrywek Karkonosze i Apis dzieliła identyczna różnica punktowa. Z tym, że biało – niebiescy zajmowali wtedy 8 a zespół z Jędrzychowic 3 miejsce. Do ówczesnego lidera – Zagłębia Lubin podopieczni Marka Siatraka tracili aż 17 punktów.

Czy to znaczy, że obecna strata jest możliwa do odrobienia? Z pewnością. Piłka nożna pisała już przecież dużo ciekawsze scenariusze. Po dobrze przepracowanej przerwie zimowej z odpowiednio uzupełnioną kadrą Karkonosze z pewnością mogą nadal liczyć się w walce o 3 ligę.

Oczywiście najpierw trzeba będzie odrobić różnicę i wygrać mecz barażowy, gdzie na zwycięzce naszej grupy czekać będzie zapewne ktoś z dwójki Foto – Higiena Gać, Śląsk II Wrocław. Do tego jednak daleka droga i nie ma sensu wybiegać w przyszłość tak mocno.

Najważniejszym wnioskiem na dziś jest się nie załamywać. Zima może przynieść ciekawe scenariusze, a wiosna dostarczyć wielu emocji. Każdy kto przeszedł dziś koło szatni gości na własnej skórze poczuć mógł sportową złość, buzującą w żyłach piłkarzy Karkonoszy. Oni żałują, że runda jesienna skończyła się już dzisiaj. Gdyby mogli wyszli by na boisko natychmiast po ostatnim gwizdku po to, by udowodnić swoją wartość. Ta drużyna wciąż się uczy. Odpowiedni tor i kierunek został obrany ale nie poruszamy się jeszcze po nim z pełną prędkością. Nad tym właśnie, całe Karkonosze od sztabu szkoleniowego, piłkarzy aż po zarząd klubu pracować będą w najbliższych, zimowych miesiącach.

Konrad Ambroży

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz