Postawią kolejny krok w stronę podium?


28 września 2018
Pierwszy zespół

orkan-szczedrzykowice

Już w najbliższą niedziele, o godzinie 17:00 przy ulicy Złotniczej rozpocznie się kolejny mecz w ramach IV – ligowych rozgrywek piłki nożnej. Piłkarze Karkonoszy podejmą Orkan Szczedrzykowice. Jeśli podopieczni Aleksieja Tiereszczenko będą górą, mogą awansować na 4 miejsce w tabeli.

Niedzielni goście, którzy pierwotnie mieli być gospodarzami tego spotkania to zespół, który niedawno przechodził bardzo poważne problemy organizacyjne. W Szczedrzykowicach jeszcze kilka miesięcy temu, rozważano nawet wycofanie drużyny seniorskiej. Dziś Orkan nie jest tak mocnym zespołem jak w poprzednich sezonach, ale patrząc w tabele i tak ciężko uwierzyć w to, z jak dużymi przeciwnościami jeszcze przed chwilą się borykał. Sposób i styl w jakim poradzono sobie z problemami w Szczedrzykowicach pokazuje niesamowitą siłę i wolę walki naszych najbliższych rywali. Obecnie Orkan zajmuje 8 miejsce i do 5 Karkonoszy traci tylko 2 punkty.

Próbując porównać potencjały obydwu zespołów na pierwszy rzut oka narzuca się analogia do pojedynków ze Spartą Grębocice, z którą Karkonosze zagrały w ostatniej, a Orkan przedostatniej kolejce. Biało – niebiescy zwyciężyli na wyjeździe 4-1.

Sparta pokazała się lepiej w gościnie u Orkana, ale tam też nie zdobyła punktów przegrywając 4-5. Na mecz Orkan – Sparta warto zwrócić uwagę z jeszcze jednego powodu. Chodzi o Jacka Gambala, który we wspomnianym pojedynku zaliczył 3 asysty, zdobył gola i wypracował rzut karny, a którego zabraknie przy Złotniczej. W ostatniej kolejce spotkań (Prochowiczanka Prochowice – Orkan 3-1) otrzymał czerwoną kartkę.

Konrad Ambroży

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz