Raport medyczny pierwszego zespołu


15 października 2017
Pierwszy zespół

kontuzja

4 naszych piłkarzy powoli wraca do zdrowia po nabytych urazach.  Przybliżymy aktualną sytuację zdrowotną piłkarzy pierwszego zespołu Karkonoszy.

Piotr Szukiel, Maksymilian Denis, Robert Lekszycki oraz Michał Staniszewski to aktualni rehabilitanci w ekipie  biało – niebieskich. Wszyscy w powrocie do zdrowia korzystają z możliwości partnerów Karkonoszy – Centrum Rehabilitacji Wiśniewscy oraz Uzdrowisko Cieplice. Zabiegi przynoszą skutek i zawodnicy KSK powracają w szybkim tempie do formy sprzed urazu. Jak sytuacja ma się dokładnie dowiecie się z poniższego raportu.

Piotr Szukiel

Obrońca biało – niebieskich swojej kontuzji nabawił się w sierpniowym sparingu z Olimpią Kowary. Piotr nabawił się częściowego uszkodzenia wiązadeł oraz naderwał mięsień. Bardzo bolesna kontuzja wymusiła usztywnienie nogi i rozbrat z futbolem na blisko 4 tygodnie. Po ściągnięciu gipsu Piotr otrzymał zabiegi  odbywające się w wodzie w uzdrowisku Cieplice. Bardzo miło wspomina wizyty  oraz  bardzo dobrą opiekę.  Obecnie powoli wraca do treningu delikatnie obciążając kolano. Na razie musi wystarczyć trucht , do gry z piłką powinien wrócić od poniedziałku. Bardzo chciałby zagrać już w następnym meczu i pomóc w przełamaniu juniorom starszym.

Maksymilian Denis
Największą bolączką Maksa są problemy z kolanem. Po konsultacjach z fizjoterapeutą Pawłem Zimoniem okazało się, że kontuzja wzięła się z przeciążenia…. pleców i dlatego doszło do zmniejszenia stabilności kolana i końcowo jego zwichnięcia. Maks do zdrowia dochodzi w Centrum Rehabilitacji Wiśniewscy w Jeleniej Górze.  W celu jak najszybszego powrotu do zdrowia stosowane są wobec niego zabiegi magnetotronem, laserem, i tensem (prądy).
Jak sami mówi próbował w tygodniu delikatnie potrenować, jednak ból nie dawał za wygraną. Bez sensu na siłę wracać i lepiej opuścić jeden mecz, wyleczyć uraz i być do dyspozycji przez resztę sezonu.  Maks liczy na powrót do kadry meczowej już w meczu z Włókniarzem Mirsk ( 21.10.2017 godz. 16:00). My również liczymy na jego powrót bo ostatnimi czasy jest w niezłej formie.

Robert Lekszycki
Lekszyk doznał delikatnego naderwania mięśnia podudzia lewego. W miejscu urazu powstał również niewielki krwiak. Dodatkowo Robert od początku sezonu boryka się z uciążliwą dolegliwością obu łydek, która powoduje skurcze przy napinaniu mięśni.  Zabiegi rehabilitacyjne Robert odbywa w bukowieckim szpitalu. Do gry powróci już od następnego tygodnia. Po powrocie musi liczyć się z dobrą formą Kacpra, który z meczu na meczu zwyżkuje z swoją formą.

Michał Staniszewski
Michał nabawił się bardzo poważnej i długo leczonej kontuzji zapalenia więzadła rzepki. Rehabilitacja prowadzona jest w Centrum Rehabilitacji Wiśniewscy w Jeleniej Górze. Wśród zabiegów , którym się poddaje wyróżnić można: magnetron, lasery oraz prądy. Na razie zaplanowany jest cykl 10  działań rehabilitacyjnych. Dopiero po tych zabiegach będziemy wiedzieć jak postępować dalej i od czego zacząć kolejny etap powrotu do treningów.
Wszystkim rekonwalescentom życzymy zdrowia i bardzo szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności.
Centrum Rehabilitacji Wiśniewscy oraz Uzdrowisku Cieplice dziękujemy za poświęcony czas, chęci i świetną opiekę medyczną nad biało – niebieskimi piłkarzami. Dziękujemy!!!

Autor Rafał Malko

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz