Ruszamy po punkty do chocianowskiej Stali


11 kwietnia 2019
Pierwszy zespół

Plakat Chocianów

W sobotnie popołudnie stadion w Chocianowie będzie świadkiem wielkich emocji, ponieważ w ramach XXI kolejki IV ligi dolnośląskiej dojdzie do starcia Karkonoszy z miejscową Stalą! Obie ekipy w ligowej tabeli dzielą tylko 3 punkty, a Stal zrobi wszystko aby je odrobić i wyprzedzić biało – niebieskich.


Po ostatnim derbowym pojedynku z Apis-em Jędrzychowice (porażka 0:1) podopieczni trenera Krzysztofa Pietrzyka chcą i wręcz muszą wygrać sobotnie spotkanie jeśli na dobre już nie chcą stracić kontaktu z ligową czołówką. Udając się do Chocianowa mamy w głowach pogrom jaki w blisko rok temu otrzymaliśmy od “Stalówki” . Ówczesny, I zespół Karkonoszy prowadzony przez Marka Siatraka uległ chocianowianom aż 5;0.

Sobotnie spotkanie będzie już 6 pojedynkiem obu drużyn w rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej. Statystyki bezpośrednich spotkań są wyrównane, ponieważ zarówno Karkonosze jak i Stal dwukrotnie wygrały swoje pojedynki, a jesienią (15 września) przy Złotniczej 12 padł remis 1:1. Dla biało-niebieskich bramkę zdobył wtedy Oskar Giziński, natomiast do Chocianowa trafił Mateusz Otocki. W statystykach zdobytych bramek o jedną więcej mają na swoim koncie “Stalowcy” – 9:8 . W drużynie z Chocianowa po rocznej przerwie wynikającej z transferu do Miedzi II Legnica powrócił młody i niezwykle utalentowany Marcel Wolan, który w sezonie 2017/2018 był niezwykle celna “strzelba” Stali.


Spotkanie w Chocianowie rozpocznie się na Stadionie Sportowym przy ul. Ratuszowej 18 punktualnie o godz. 15:00.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz