Sporo pracy przed nami – J. Kołodziejczyk


14 sierpnia 2017
Juniorzy młodsi
21-Karkonosze4716

Drugi jeleniogórski debiutant w Lidze Dolnośląskiej – Jacek Kołodziejczyk to z pewnością bardzo wymagający szkoleniowiec. Wielokrotnie mimo wysokich zwycięstw swoich podopiecznych potrafił głównie wytykać im drobne błędy. Jak będzie w tym sezonie, w dużo trudniejszych niż poprzednie rozgrywkach?

W rozmowie z nami trener Kołodziejczyk skupia się głównie na formie swoich zawodników prezentowanej w meczach kontrolnych. Od razu hamuje nastroje tych, którzy siły jego drużyny upatrywali w wynikach osiągniętych przeciwko Górnikowi Zabrze i Spartakusowi Zielona Góra.
W meczu z Górnikiem Zabrze wyglądaliśmy dobrze motorycznie. Jesteśmy jednak na innym etapie przygotowań niż Zabrzanie. Zagraliśmy w tym meczu niskim pressingiem i nastawieni byliśmy na szybki kontratak. Zespół fajnie funkcjonował zarówno w obronie jak i w ataku. Byliśmy do tego zabójczy w skuteczności. Skutkiem tego było 5 strzelonych bramek z czego 4 zdobyte przez Fediuka i jedna przez Siudaka. Mecz ze Spartakusem był natomiast okazją do pobiegania. W lidze czekać będą na nas silniejsi rywale.

Kolejny sparing (12.08) z Konfeksem nie był już tak udany. Co prawda wygrywamy w kolejnym meczu kontrolnym (7-5) niestety grając fatalne spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Mój zespół bardzo źle zakładał pressing z czego wynika aż 5 straconych goli. Pozostała jednak skuteczność. Bramki zdobywali Kulakowski x3, Fediuk x2 oraz Siudak x2. Mecze te pokazały ze gramy niestabilnie i mamy duże zaległości taktyczne. Wiec czeka nas jeszcze sporo pracy a czasu zostało niewiele. Pierwszą kolejkę rozegramy już 23 sierpnia. Tymczasem przed nami jeszcze tylko jedno spotkanie towarzyskie w środę 16.08 o godzinie 17:00 przy Lubańskiej. Naszym rywalem będzie MFK Trutnov. – Kończy swoją wypowiedź Jacek Kołodziejczyk.

Rozmawiał – Konrad Ambroży

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz