Świetna seria juniorów starszych

18 kwietnia 2019
Juniorzy starsi

wygrana js

Podopieczni Jarosława Wichowskiego zaliczyli kolejny świetny występ w ramach Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych! W dniu wczorajszym na wrocławskim stadionie Na Niskich Łąkach pokonali miejscowe FC ACADEMY 1:2!

Juniorzy Starsi Karkonoszy odprawili z kwitkiem kolejnego rywala w rundzie wiosennej. Po pewnych zwycięstwach z Górnikiem Wałbrzych (4:1) oraz z Górnikiem Polkowice (3:2) tym razem zainkasowali komplet punktów zwyciężając z wrocławianami. Faworytem tego spotkania była drużyna FC ACADEMY, która do tej pory zdobyła 27 punktów i zajmowała w ligowej tabeli wysokie 6 miejsce.  Biało-niebiescy, którym nadrzędnym celem jest utrzymanie się w LDJ mieli na koncie 16 punktów i zajmowali dopiero 12 lokatę. Ewentualne zwycięstwo premiowało Karkonosze lokatą przed Górnikiem Wałbrzych, który swoje spotkanie rozegra dzisiaj w Polkowicach oraz przed PARASOLEM Wrocław, który w derbowym pojedynku podejmował Ślęzę Wrocław. Jak się później okazało zawpdnicy PARASOLA sprawili nie lada niespodziankę, bowiem pokonali ślężan 2:1  i było wiadome, że po tej kolejce nie uda nam się awansować przed wrocławian.

Punktualnie o godzinie 16:00 sędzia Hnatkiewicz rozpoczął spotkanie Karkonoszy z FC ACADEMY.  Początek meczu należał do biało – niebieskich, ponieważ już w  12 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Bartosz Dulny, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka  spadła pod nogi Bartka, a ten mocnym uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza wrocławian. Niestety z prowadzenia cieszyliśmy się tylko przez kwadrans. w 27 minucie spotkania wyrównującą bramkę dla FC ACADEMY zdobył Marek Miziniak, który w 100% sytuacji pokonał świetnie spisującego się tego dnia w bramce Mateusza Marceniuka.  Na szczęście już 3 minuty później mieliśmy świetną okazję do zdobycia kolejnego gola. Do wykonania rzutu wolnego przed polem karnym wrocławian podszedł Filip Pietruczuk  i huknął w poprzeczkę gospodarzy, a do spadającej piłki dopadł Kacper Gęślak i dobił piłkę, wyprowadzając biało-niebieskich na prowadzenie! Do końca meczu nie zobaczyliśmy już więcej bramek, a juniorzy młodsi wrócili do Jeleniej Góry z tarczą. Brawo, duma nas rozpiera!

Po meczu występ swoich podopiecznych skomentował trener Jarosław Wichowski:
“Na to zwycięstwo musieliśmy sie napracować wyjątkowo. Cała drożyna zasługuje na ogromny szacunek za dzisiejszy mecz. Mówiłem im w przerwie, że jak wygrają to są  dla mnie Kozakami!. Większość spotkania graliśmy w niskim pressingu. Nie zawsze trzeba prowadzić grę, żeby wygrywać. Jeszcze raz wielkie dzięki dla całej drużyny. Mieliśmy też troszkę szczęścia i w bramce Mateusza Marceniuka, który dzisiaj bronił na wysokim poziomie. Pomogli nam dzisiaj tez zawodnicy z juniorów młodszych, którzy wchodząc na boisko wnieśli dużo jakości do naszej gry”

Kolejne spotkanie juniorzy starsi rozegrają u siebie z 3-cim zespołem ligowej tabeli – Chrobrym Głogów już 27 kwietnia o godz. 11:00.

FC ACADEMY Wrocław 1:2 Karkonosze Jelenia Góra