To zwycięstwo było nam potrzebne


7 listopada 2018
Pierwszy zespół

gizik

Po zdobyciu 2 punktów w 3 ostatnich meczach zwycięstwo nad Górnikiem Złotoryja miało być dla podopiecznych Aleksieja Tiereszczenko obowiązkiem. Ostatecznie, chociaż nie bez problemów, piłkarze Karkonoszy wrócili na zwycięska ścieżkę po golu Oskara Gizińskiego.

Oskar wreszcie wygraliście. Zadowoleni?

Bardzo zadowoleni. Po dość długiej przerwie od ostatniego zwycięstwa ciężko by wynik meczu z Górnikiem nie budził w drużynie radości. Ostatnie potknięcie w Bolesławcu, porażka w Głogowie i remis z AKS-em w spotkaniu, które mogliśmy wygrać nie zadziałało zbyt dobrze na nastroje w zespole. Sobotnia wygrana da nam pozytywnego kopa na kolejne mecze. Jestem tego pewny.

Zwycięstwo nad Górnikiem nie przyszło wam łatwo. Goście trafili w poprzeczkę i byli groźni w drugiej połowie gry. Spodziewaliście się tak ciężkiej przeprawy?

Wiedzieliśmy, że to będzie trudny rywal. Goście pokazali, że nie bez powodu zajmowali przed sobotą 3 miejsce w tabeli. Na boisko wyszliśmy zdeterminowani by wygrać za wszelką cenę i nam się udało. Rywale faktycznie kilka razy postraszyli, ale Losza bronił na swoim tradycyjnym, wysokim poziomie. Wygraliśmy, cieszymy się z tego, ale patrzymy już tylko do przodu.

Właśnie. Najbliższy mecz to wyjazd do ostatniej w tabeli Victorii Ruszów. Czy to będzie łatwe spotkanie?

Do Ruszowa pojedziemy zmotywowani jak na każdy inny mecz. Nie ma mowy o jakimkolwiek lekceważeniu przeciwnika. To, że Victoria zajmuje ostatnie miejsce w tabeli nie oznacza, że czeka nas spacerek. Liga pokazała już wielokrotnie, że faworyci nie zawsze wygrywają swoje spotkania. Podsumowując, naszym celem jest zwycięstwo i zrobimy wszystko by z Ruszowa wrócić z kompletem punktów. Nie patrzymy przed meczem w tabelę. Wygrać musimy na boisku.

Na koniec roku Victoria, Prochowiczanka i zaległy mecz z Apisem. Wygrywając wszystko macie szansę zbliżyć się do czołówki. Stać Was na to?

Owszem. Stać nas na to, by wygrać wszystkie te mecze i zmniejszyć dystans do czołówki. Nikt nie ukrywa, że to właśnie jest celem, który przed sobą postawiliśmy. Miejmy nadzieję, że w najbliższych 3 meczach uda się zdobyć komplet i podreperować naszą obecną pozycję w tabeli. Kibiców mogę w tym miejscu zapewnić, że damy z siebie 120% by tak właśnie było.

Rozmawiał Konrad Ambroży

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz