Włókniarz Leśna na drodze seniorów do finału


3 kwietnia 2019
Pierwszy zespół

Plakat Lesna4

Już za kilka godzin seniorzy Karkonoszy rozpoczną półfinałowe spotkanie w ramach Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Włókniarz Leśna.


Punktualnie o godz. 17:00 sędzia główny środowego spotkania – Adam Trudziński rozpocznie zawody na stadionie przy ul. Sienkiewicza 60 w Leśnej, a asystować będą mu Kamil Snacki oraz Dariusz Czechowski.  Blisko 2 godziny później poznamy pierwszego finalistę okręgowego Pucharu Polski. W drugiej parze, rywalizować będą zespoły Lotnika Jeżów Sudecki oraz Włókniarza Mirsk.
W Leśnej dojdzie do spotkania drużyn, które w swoich ligach zajmują miejsca w czołówce. Obecnie Karkonosze są na 5 pozycji w tabeli IV ligi dolnośląskiej , natomiast Włókniarz Leśna zajmuje 4 lokatę w tabeli ligi okręgowej.  Patrząc również na ostatnie wyniki obu ekip możemy mieć nadzieję na bardzo dobre widowisko. Piłkarze z Leśnej w miniony weekend w derbowym pojedynku wypunktowali Łużyce Lubań 4:0, a hat-trickiem popisał się Krzysztof Mazur.  Natomiast Karkonosze chyba na dobre wybudziły się z zimowego snu, ponieważ po zdemolowaniu w XVIII kolejce Włókniarza Mirsk 8:0, w minioną sobotę zdobyli również Wąsosz, gdzie pokonali miejscową Orlę 1:0 po bramce Damiana Buzały.
Obie drużyny w ramach rozgrywek Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra rozegrały jesienią po 4 spotkania. Włókniarz Leśna rozpoczął rozgrywki od meczu I rundy z LZS-em Zaręba. Leśnianie rozgromili swoich rywali 7:0, a do siatki trafiali: Bartosz Panek x 4, Krzysztof Pieśkiewicz, Mateusz Kalka x 2. W kolejnej rundzie Włókniarz trafił już na bardziej wymagającego rywala jakim był Granica Bogatynia. Jednak kolejny raz drużyna udowodniła, że potrafi grać z każdym, i z każdym wygrywać, tak też stało się i tym razem. Włókniarz Leśna 4:0 Granica Bogatynia. Bramki zdobyli: Konrad Kalka, Mateusz Kalka, Kamil Osowski, Paweł Dziemidowicz.  W III rundzie do Leśnej przyjechała “nieobliczalna” i znana ze swojej ostrej gry drużyna Cosmosu Radzimów. Jednak i tym razem gospodarze poradzili sobie bez problemu i pokonali “kosmicznych” 3:0 po bramkach: Sławomira Szuchalskiego, Krystiana Janczewskiego , Mateusza Świątka. Nawet gdyby piłkarze Włókniarza przegrali to spotkanie to i tak awansowaliby do kolejnej rundy rozgrywek, bowiem komisja dyscyplinarna OZPN JG ukarała radzimowian karą walkowera, bowiem w jej szeregach wystąpił zawodnik nieuprawniony.  W ten o to sposób leśnianie stanęli przed ogromną szansą na awans do półfinału, musieli jednak wcześniej pokonać reprezentanta IV ligi dolnośląskiej – Victorię Ruszów. 10 października na stadionie przy ul. Sienkiewicza po bramce niezawodnego Krzysztofa Mazura Włókniarz wygrał i awansował do półfinału rozgrywek!


Dla Karkonoszy przygoda z tegoroczną edycją Pucharu Polski rozpoczęła się od podróży do Starej Kamienicy. Spotkanie wydawać by się mogło, że będące formalnością, jednak nic bardziej mylnego! Piłkarze ze Starej Kamienicy udowodnili co oznacza hart ducha i gra zespołowa, bowiem po 45 minutach meczu prowadzili z Karkonoszami 2:0!  Dopiero w II połowie biało-niebiescy chyba zrozumieli gdzie są i o co grają. Po bramkach Roberta Lekszyckiego  oraz Bartosza Poszelężnęgo awansowaliśmy do II rundy.  W kolejnym etapie rozgrywek udaliśmy się do Kowar gdzie rozegraliśmy spotkanie z miejscową Olimpią. Tym razem piłkarze KSK podeszli poważnie do swojej pracy i zaaplikowali kowarzanom 6 bramek, a ich autorami byli: Bartosz Poszelężny, Oskar Giziński, Norbert Walczak, Valery Skydan, Robert Lekszycki, Maciej Gargas. W III rundzie spotkań OZPN Jelenia Góra zestawił Karkonosze w parze z KS Łomnica. Wrześniowym popołudniem, 26 września rozegraliśmy spotkanie w Łomnicy. Gospodarze mądrze się bronili, a biało-niebiescy walili głową w mur, nie mając pomysłu jak pokonać łomnickiego bramkarza. Sztuka ta udała się dopiero w 71 minucie, kiedy to Damian Buzała umieścił futbolówkę w siatce gospodarzy. Awansowaliśmy do IV rundy rozgrywek, gdzie los na przeciwnika zestawił nam drużynę Rybaka Parowa, prowadzoną przez Artura Sobczyka (wywalczył awans do IV ligi dolnośląskiej z Victorią Ruszów). Mecz był rozgrywany w październiku, jednak pogoda sprawiła, że czuliśmy się jakby był to lipiec. Przy palącym słońcu udało nam się wyrwać zwycięstwo w Parowej po dwóch bramkach, które zdobyli: Robert Lekszycki oraz Oleksander Garbar.


Warto zauważyć, że drużyna z Leśnej nie straciła jeszcze bramki w obecnej edycji Pucharu Polski, a zdobyła już 15 bramek. Biało- niebiescy stracili już 2 bramki, zdobywając przy tym 12 goli. W składzie biało-niebieskich pojawi się obiecujący reprezentant juniorów starszych klubu – Szymon Sołtysiak. 17-latek był obserwowany przez trenera Krzysztofa Pietrzyka i być może otrzyma szansę na pokazanie się podczas meczu seniorów.


|GODZ. 17:00 | 03.04.2019|

Włókniarz Leśna vs Karkonosze Jelenia Góra


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz