Wypowiedzi po meczu ze Spartą

25 marca 2018

ksk - sparta wypowiedzi

Od zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną podopieczni Marka Siatraka. Piłkarze Karkonoszy pokonali przy Złotniczej Spartę Grębocice 2-1 (0-1).

Po spotkaniu ze Spartą rozmawialiśmy z Mateuszem Firlejem, Karolem Englerem, a także Danielem Gałachem. Zapraszamy do lektury.

Moim zdaniem każdy kto pojawił się wczoraj na boisku dał z siebie wszystko. Mecz ułożył się tak, że zwycięstwo musieliśmy wyszarpać. Udało się dlatego, że wszyscy zagraliśmy wczoraj na 100% swoich możliwości oraz z pełnym zaangażowaniem  – powiedział obrońca Karkonoszy Mateusz Firlej.

Podwójnie zadowolony był również Karol Engler. Młody bramkarz w zasadzie debiutował wczoraj w bramce 4-ligowych Karkonoszy i ciężko mieć do niego jakiekolwiek pretensje. Jak sam ocenia swój występ ?
Myślę, że nie było źle i chłopaki mogli czuć spokój płynący z tyłu. Chociaż muszę przyznać, że to w dużej mierze również ich zasługa. Przed spotkaniem jak i w jego trakcie otrzymałem wsparcie od kolegów z drużyny. Myślę, że to pomogło mi wyjść na boisko bez nerwów i z chłodną głową. Po czerwonej kartce dla Kuby mogło się wydawać, że ten mecz nie skończy się dla nas najlepiej. Pokazaliśmy jednak, że jesteśmy drużyną z charakterem a ten moment podziałał na nas mobilizująco. Zwycięstwo w takich okolicznościach cieszy podwójnie. – tyle Karol Engler.

Jako ostatni rozmawiał z nami Daniel Gałach. Najskuteczniejszy zawodnik Karkonoszy tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Nie przeszkadzało mu to jednak zupełnie.
Co do meczu to pierwsza połowa nie była jakimś fantastycznym widowiskiem. Nie tworzyliśmy zbyt wielu sytuacji bramkowych a przy okazji straciliśmy też bramkę i jednego z zawodników. Na szczęście na drugą połowę wyszliśmy bardzo zdeterminowani i przekonani, że możemy jeszcze te spotkanie wygrać. Dzięki temu drugie 45 minut było już znacznie lepsze w naszym wykonaniu. Mniejsza o to kto zdobywa bramki. Najważniejsze, że pokazaliśmy charakter i nadrobiliśmy stratę z nawiązką.zakończył Daniel Gałach.