Ząbkowice wygrały charakterem


13 maja 2019
Juniorzy starsi

59765519_3322561344422485_778000842832740352_o

Nie tak miał wyglądać mecz XXI kolejki Ligi Dolnośląskiej juniorów starszych Karkonoszy z rówieśnikami  z Ząbkowic Śląskich. Podopieczni trenera Jarosława Wichowskiego mimo prowadzenia nie zdołali pokonać ząbkowiczan.


W sobotnie popołudnie juniorzy starsi Karkonoszy gościnnie byli gospodarzami obiektu w Jeżowie Sudeckim. Dzięki przychylności działaczy lokalnego rywala biało-niebieskich Lotnika JS  mogliśmy rozegrać spotkanie z Orłem Ząbkowice Śląskie. Zmiana ta wynikała ze zbyt dużego obciążenia płyty przy Złotniczej 12 oraz trwającego w tym czasie na Stadionie Miejskim Turnieju o Puchar Chorągwi.

Goście na spotkanie w Jeżowie Sudeckim przyjechali gołą “11” , jednak nie zamierzali się położyć i czekać na końcowy gwizdek sędziego głównego Grzegorza Soroki.  Mimo dużej przewagi Karkonoszy w I połowie nie mogliśmy zdobyć bramki. Golkiper Orła – Kacper Krakowski zamurował bramkę ząbkowiczan i pewnie bronił strzały biało-niebieskich. Na przerwę obie ekipy udały się przy wyniku 0:0. W przerwie meczu trener Wichowski miał do przekazania swoim zawodnikom dużo krytycznych uwag dotyczących ich gry i jak było widać w 54 minucie meczu Karkonosze wyciągnęły wnioski i przed polem karnym Krakowskiego wywalczyli rzut wolny. Do piłki podszedł Filip Pietruczuk i pięknym technicznym strzałem umieścił futbolówkę w prawym okienku bramki Orła. Zdobycie bramki przez biało-niebieskich wyraźnie rozluźniło szyki  co widać było po coraz groźniejszych kontrach gości. Od 60 minuty meczu przebudził się bardzo szybki lewoskrzydłowy – Marek Dyda, który po prostu urywał się obrońcom biało-niebieskim.
Nadeszła 61 minuta spotkania i ząbkowiczanie wykonywali rzut rożny z prawej strony boiska. Piłka po wrzutce spadła w narożnik naszego pola karnego do niepilnowanego Marka Dydy, a ten bez zastanowienia uderzył piłkę. Futbolówka po ziemi wtoczyła się do naszej bramki. W polu karnym Karkonoszy było bardzo gęsto od nóg piłkarzy obu drużyn, co na pewno nie ułatwiło oceny sytuacji [rzez Mateusza Marceniuka. Zimny prysznic  dla biało- niebieskich za bierność w obronie , lekko obudził szyki Karkonoszy. Próbowaliśmy zdobyć kolejną bramkę, jednak brakowało dobrych decyzji i  finalizacji  akcji. W 83 minucie kolejny raz o sobie dali znać piłkarze Orła. Tym razem z naszą obroną zabawił się Piotr Fudali i mimo nieczystego uderzenia, piłka wtoczyła się do bramki Marceniuka odbijając się jeszcze o lewy słupek bramki. Mimo niesamowitej pogoni, biało – niebieskim nie udało się doprowadzić choćby do remisu.
Porażka kosztowała nas również stratę 11 lokaty w lidze na rzecz sobotniego rywala – Orła Ząbkowice Śląskie. Obie drużyny mają na koncie 21 punktów. Straciliśmy również kontakt z bezpiecznym 10 miejscem w ligowej tabeli, ponieważ w XXI kolejce spotkań WLJS Parasol Wrocław wymęczył zwycięstwo 3:2 z ostatnią drużyną ligowej tabeli – Moto-Jelczem Oława. Obecna strata do wrocławian wynosi 4 pkt, jednak do rozegrania zostało jeszcze 5 spotkań i wszystko jest możliwe.


XXI Kolejka spotkań I ligi dolnośląskiej juniorów starszych
Karkonosze Jelenia Góra 1:2 Orzeł Ząbkowice-Śląskie
54` F. Pietruczuk
61` M. Dyda
83` P. Fudali

Skład KSK:

Mateusz Marceniuk (GK), Robert Wiejak, Jakub Żurawski, Marcin Engler,  Szymon Sołtysia, Patryk Ulanowski, Marcel Kaziemko(C),  Mikołaj Bubin, Mateusz Orzeszko, Filip Pietruczuk, Kacper Gęślak

Skład rezerwowy:

 Remigiusz Biernacki(GK), Brajan Kułakowski, Łukasz Ranecki, Michał Pakosz, Kornel Owsiejewicz, Łukasz Jaworski

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz