Młodzicy Walczaka awansowali do elity!


14 listopada 2018
Młodzicy

walczak

Paweł Walczak i prowadzony przez niego zespół młodzików na kolejkę przed końcem zagwarantował sobie awans do I Ligi Dolnośląskiej. Rozmawiamy o sukcesie, jego przyczynach oraz czekającym ich ciężkim zadaniu gry w elicie.


Na początek gratulacje dla Ciebie i Twoich piłkarzy.
Dziękuje bardzo w imieniu swoim i zawodników.

Patrząc w tabelę można pomyśleć, że ten wynik przyszedł bez problemów. Jak było z Waszego punktu widzenia?
Po analizie tabeli faktycznie może się wydawać, że ten awans przyszedł nam łatwo, ale zapewniam, że tak nie było. Początek tej rundy to była dla nas wielka niewiadoma. Jako beniaminek nie do końca wiedzieliśmy czego możemy spodziewać się po przeciwnikach, ale też po sobie, bowiem kilku chłopców odeszło do grupy trampkarzy. Na szczęście udało się wygrać pierwsze mecze ze Zgorzelcem i Lubaniem. Te występy dodały nam sporo pewności siebie, ale w mojej opinii najważniejszym momentem tej rundy był mecz wyjazdowy z Zagłębiem Lubin, wygrany przez nas 3-2. To ostatecznie przekonało chłopaków, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym i ostatecznie wywalczyć upragniony awans.

To teraz czas na trudne i nielubiane przez trenerów pytanie. Kogo chcesz wyróżnić ? 😉
Nie dam się na to złapać 😉 Zwłaszcza, że na wyróżnienie zasługuje cała drużyna; począwszy od bramkarzy, przez zawodników z pola jak i rezerwowych. Wszyscy razem wywalczyli ten awans dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy na treningach.

Powiedz teraz jak Wam się grało w Dziwiszowie?
Nasza obecność w Dziwiszowie to rewelacyjne rozwiązanie. Pozwala nam to na prowadzenie dobrej jakości treningów w warunkach zbliżonych do meczowych. Dzięki pomocy gospodarza obiektu było ono zawsze perfekcyjnie przygotowane do każdego spotkania. Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować za to Panu Kazimierzowi Lewaszkiewiczowi. O tym jak dobrze się tu czujemy świadczy fakt, że nie przegraliśmy żadnego spotkania, tracąc tylko jednego gola.

Zagwarantowaliście sobie awans na kolejkę przed końcem. Nie zabraknie Wam motywacji w ostatnim meczu?
Oczywiście, że nie. Pojedziemy w pełni skoncentrowani i zagramy z pełnym zaangażowaniem. Chcemy podtrzymać serie meczów bez porażki i rundę zakończyć zwycięstwem, jak na mistrza przystało. Powiększenie przewagi nad drugim w tabeli Zagłębiem też będzie miłe.

Teraz dwa zdania o nadchodzących rozgrywkach. Czeka Was ciężka praca by dobrze zaprezentować się w 1 lidze dolnośląskiej. Czy jesteście na nią gotowi?
Wiemy, że nasz awans to nie cel, a dopiero początek. Rundę wiosenną będziemy traktować trochę jak nagrodę za dobre występy w całym 2018 roku, w którym to nie zaznaliśmy porażki w meczach ligowych (!). Oczywiście chcemy też się uczyć, by moi zawodnicy byli dobrze przygotowani do momentu, gdy przejdą do wyższej kategorii wiekowej.

Na koniec chciałbym skierować szczególne słowa podziękowania do rodziców tych młodych piłkarzy. To dzięki ich zaangażowaniu u wsparciu Ci chłopcy są na treningach, gdzie doskonalą swoje umiejętności i zgrywają się ze sobą jako drużyna. Również dzięki pomocy rodziców trenujemy i gramy w Dziwiszowie. To oni, z własnych środków i własną pracą doprowadzili do porządku szatnie, trybuny i boisko, o które wciąż dbają i które wciąż nadzorują. Bez ich pomocy nie mielibyśmy tak wielkiej swobody, a jej brak z pewnością odbiłby się na wynikach.
Gdzie i jak będziecie świętować sukces?
Póki co mamy jeszcze jeden mecz do zagrania, ale później spotykamy się w Bowling Center w Jeleniej Górze, zjemy dobrą pizzę, pośmiejemy się, pobawimy.

Rozmawiał Konrad Ambroży
 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe