5 miejsce młodzików w Świdnicy


10 marca 2021
Młodzicy

157773660_1315249258847175_5708938897428202824_n

Biało-niebiescy jak przed rokiem spędzili weekend w Świdnicy podczas kolejnej edycji turnieju im. Grzegorza Solarza – byłego trenera grup Polonii Sparty. Jeleniogórzanie dumnie reprezentowali Karkonosze, ale o tym w rozwinięciu artykułu.


W mocno obsadzonym turnieju uczestniczyło  12 zespołów z 3 województw: Lubuskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego i Łódzkiego. Podczas rozgrywek można było obserwować grę:  Akademię Piłkarską Reissa Poznań, Ostrovię Ostrów Wielkopolski,Polonię Leszno, Stal Brzeg, Borutę Zgierz, Spartę Łężyca Zielona Góra, Akademię Piłkarską Oleśnica, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, Karkonosze Jelenia Góra, Łużyce Lubań, Akademię Młodego Piłkarza Bolesławiec i Polonię-Stal Świdnica.

Biało-niebiescy mieli do rozegrania przez weekend 8 spotkań, co przekładało się na ponad 3,5 godziny gry. Dodatkowo podopieczni trenera Pawła Walczaka chcieli powtórzyć wynik sprzed roku, kiedy to zajęli II miejsce w turnieju.  Jeleniogórzanie udział w III memoriale im. Grzegorza Solarza rozpoczęli w sobotni poranek od wygranego 5-0 meczu z AMP Bolesławiec. Bramka dla Karkonoszy zdobyli: 2 x Borys Kraiński, 2 x Jakub Pakosz i 1 x Marcel Kosiorek. Po 30 minutowym odpoczynku ponownie pojawiliśmy się na boisku świdnickiego OSiRu, tym razem mierząc się z przedstawicielem województwa lubuskiego – Polonią Leszno. Tym razem rywale nie pozwolili na rozerwania worka z bramkami, jednak za sprawą trafień Oliviera Czyzio i Szymona Rydlikowskiego podopieczni trenera Pawła Walczaka zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo. Trzecim przeciwnikiem biało-niebieskich podczas sobotnich zmagań była drużyna Sparty Łężyca. Był to kolejny dobry pojedynek jeleniogórzan, a dzięki dubletowi Szymona Rydlikowskiego mogliśmy coraz bardziej optymistycznie patrzeć w kierunku kolejnych spotkań! W kolejnym spotkaniu pierwszej fazy turnieju czekało nas trudne zadanie, bowiem przyszło zmierzyć nam się ze Stalą Brzeg. Po niezwykle zaciętym meczu i dwukrotnym objęciu prowadzenia Karkonosze ostatecznie musiały podzielić się punktami z rywalami, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2. Dla biało-niebieskich trafiali: 1 x Kacper Antoniewski i 1 x Łukasz Popera. W przedostatnim pojedynkiem pierwszego dnia zmagań był derbowy mecz z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Karkonosze po dwóch trafieniach Oskara Soliło pewnie odniosły 4 zwycięstwo. Na zakończenie pierwszego dnia rozgrywek czekało nas najtrudniejsze zadanie do wykonania – mierzyliśmy się z gospodarzami turnieju – Polonią – Stalą Świdnica. Niestety argumenty były po stronie świdniczan, którzy pewnie 4-0 pokazali jeleniogórzan.

Po pierwszym dniu rywalizacji jeleniogórzanie sklasyfikowani w grupie – Liga Mistrzów zajmowali wysokie 3 miejsce, ustępując jedynie broniącemu tytułu AP Reissa Poznań i gospodarzom – Polonii – Stali Świdnica. Pełna klasyfikacja na półmetku gier wyglądała następująco:

Liga Mistrzów:
1. AP Reissa Poznań – 7 pkt.
2. Polonia-Stal Świdnica – 5 pkt.
3. Karkonosze Jelenia Góra – 5 pkt.
4. Stal Brzeg – 5 pkt.
5. Ostrovia Ostrów Wielkopolski – 2 pkt.
6. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – 1 pkt.

Ostatni, finałowy dzień turnieju mieliśmy do rozegrania dwa mecze. Rozgrywki rozpoczęliśmy od meczu z liderem – Akademią Piłkarską Reissa Poznań. Wielkopolanie udowodnili, że przyjechali obronić tytuł sprzed roku i po dwóch bramkach Bartłomieja Gnalickiego zwyciężyli z podopiecznymi Pawła Walczaka. W ostatnim spotkaniu turnieju mierzyliśmy się z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, z którą walczyliśmy o miejsca 4-5 w klasyfikacji końcowej rozgrywek. Ostatecznie biało-niebiescy ulegli ostrowianom 0-2 i zakończyli turniej na 5 pozycji.

III turniej im. Grzegorza Solarza podobnie jak przed rokiem zwyciężyła drużyna AP Reissa Poznań, na drugim stopniu podium wylądowała drużyna Stali Brzeg, a podium uzupełnili gospodarze – Polonia-Stal Świdnica. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Mateusz Mozoła (Stal Brzeg), najlepszym bramkarzem: Wojciech Kaczmarek, a królem strzelców z 5 bramkami – Igor Pierzchała (Polonia – Stal Świdnica).  Najlepszym zawodnikiem jeleniogórskich Karkonoszy został wybrany Borys Kraiński.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe