APIS górą w derbach przy Złotniczej

8 kwietnia 2019

56451941_3242680222410598_6387621919780241408_o

Sobotnie popołudnie przy Złotniczej 12 należało do zawodników Apisu Jędrzychowice, którzy zabrali do domu  wygraną z seniorami biało-niebieskich. Była to pierwsza victoria jędrzychowskich byków w Jeleniej Górze.

Derbowy pojedynek obu ekip w Jeleniej Górze zelektryzował kibiców obu drużyn, którzy licznie pojawili się przy Złotniczej 12, aby kibicować swoim zespołom. Jak na pojedynek ligowej kolejki przystało, zawodnicy nie oszczędzali się i zagwarantowali całkiem dobre widowisko.
Już na początku spotkanie idealną okazję do wyprowadzenia APIS-u na prowadzenie miał Karol Hodowany, który w sytuacji sam na sam z Wiktorem Błaszkiewiczem przeniósł piłkę ponad karkonoską bramką. Biało-niebiescy próbowali się odgryźć i świetną sytuację do tego miał Mateusz Zatylny, który pozostawiony sam w polu karnym APIS
-u za lekko scentrował głową spadającą piłkę, a Skóra bez problemów ją złapał. Po kolejnym kontrataku gości z prawej strony przedzierał się silny fizycznie, prawy obrońca- Sebastian Andruchów, który mocnym strzałem zaskoczył Błaszkiewicza. Wiktor jednak stał na posterunku i sparował piłkę na słupek bramki. Do przerwy dobre sytuacje wypracowali sobie również Piechno i Maciej Machowski.  Na 15 minutową przerwę obie ekipy zeszły przy stanie 0:0.

Przerwa podziałała pobudzająco na podopiecznych Krzysztofa Pietrzyka, ponieważ tuż po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą część spotkania kapitalną sytuację do zdobycia gola miał Daniel Gałach. Gałi zdecydował się na uderzenie i trafił wprost w wychodzącego Skórę, mógł jednak podać do Zatylnego, który miał przed sobą praktycznie pustą bramkę. Już chwilę po tej akcji ziściło się stare piłkarskie porzekadło, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą! Z lewej strony boiska Andruchów wrzucił piłkę w nasze pole karne, a tam w zamieszanie najlepiej odnalazł się Machowski, który strzałem po ziemi w długi róg pokonał Błaszkiewicza. Od 61 minuty Karkonosze przegrywały z APIS-em 1:0. Biało-niebiescy mogli jeszcze wyrównać wynik tego spotkania, jednak nie wykorzystaliśmy ani jednej z 3 świetnych okazji. W dwóch pierwszych główki Poszelężnego i Staniszewskiego minimalnie mijały bramkę jędrzychowian, a tuż przed końcem meczu Skóra wyciągnięty jak struna obronił piękny, techniczny strzał Daniela Gałacha. Niestety po meczu walki musieliśmy uznać wyższośc naszych rywali, którzy tego dnia grali po prostu skuteczniej.

Po spotkaniu utrzymaliśmy 5 pozycję w ligowej tabeli, jednak strata do 3 APIS-u wzrosła już do 9 pkt. Za plecami Karkonoszy zaczyna robić się gęsto ponieważ 6 – górnik Złotoryja traci do nas tylko 1 pkt, a 7 -Stal Chocianów 3 punkty. W najbliższą sobotę w Chocianowie zagramy o obronę miejsca w ligowej tabeli.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA 0:1 APIS JĘDRZYCHOWICE (0-0)
Machowski 56′.

Sędziowali: Tomasz Zieliński jako główny oraz Maciej Kołodka i Sebastian Bęś (Kolegium Sędziów Świdnica)

Skład KSK: Błaszkiewicz – Juźwik, Gałach, Zatylny (84′ Habasiński), Wawrzyniak, Walczak, Proietti (71′ Giziński), Poszelężny (77′ Staniszewski), Lekszycki (60′ Gargas), Firlej, Bębenek.