Będziemy mocni wiosną – J. Kołodziejczyk

19 lutego 2018
Juniorzy młodsi

21-Karkonosze4716

Niespełna miesiąc został do wznowienia rozgrywek ligowych. Z tej okazji chcielibyśmy pokusić się o pewne podsumowania. Na pierwszy ogień Jacek Kołodziejczyk i drużyna juniorów młodszych.

Juniorzy młodsi trenują od drugiej połowy stycznia. Wcześniej przechodziliśmy okres roztrenowania, co sprawiło, że przerwa zimowa trwała dla nas tylko w trakcie świąt Bożego Narodzeniapowiedział trener Kołodziejczyk. W ferie zimowe spotykaliśmy się codziennie. Teraz trenujemy 4 razy w tygodniu plus co weekend gramy sparingi. Trener pytany o wyniki meczów kontrolnych odpowiada.  W dotychczasowych 3 meczach sparingowych dwa razy przegraliśmy i raz zremisowaliśmy.   Były to mecze z  MFK Trutnov, Miedzią oraz juniorami starszymi Włókniarza Mirsk (2-2, 2-5, 0-2). W żadnym z tych meczów niestety nie udało nam się zagrać w optymalnym zestawieniu. Panujący okres grypowy odbija się cały czas na ustawieniu mojego zespołu. Poza tym kontuzjowani są Najczuk, Tomaszewski czy Mazur, z których od dłuższego czasu nie mogę skorzystać. Wyniki sparingów nie mają jednak największego znaczenia. Mecze kontrolne mają przynieść nam odpowiedzi na to, w jakim momencie przygotowań jesteśmy oraz jak zespół zachowuje się w różnych etapach meczu przy odpowiednim pressingu. Pytany o dalszą część okresu przygotowawczego wylicza: zostały nam jeszcze 3 mecze kontrolne z BKS-em Bolesławiec, Konfeksem Legnica oraz juniorami starszymi z Lwówka Śląskiego. Trener Kołodziejczyk chętnie opowiedział nam również o pozytywach trwającej przerwy zimowej. Ciekawie do zespołu wkomponowali się chłopcy z rocznika 2003. Bardzo duże postępy zrobił Jakub Bartecki. Pierwsze pozytywne sygnały dają też Milewski i Antosik. Bardzo cieszy mnie również postawa kilku zawodników, którzy utrzymują praktycznie 100% frekwencje. Mowa tutaj o Sołtysiaku, Raneckim, Barteckim, Antosiku i Wiejaku. W ostatnim zdaniu podsumowania dodaje: Został nam miesiąc do ligi. Pierwszy mecz rundy wiosennej zagramy 17.03. Póki co jeszcze sporo pracy przed nami, ale myślę, że na wiosnę będziemy mocnym zespołem. Tyle Jacek Kołodziejczyk.