Beniaminek z Legnickiego Pola na celowniku KS-u!


25 października 2019
Pierwszy zespół

lEGNICKIE POLE PLAKAT

Na drodze biało-niebieskich w XII kolejce spotkań IV ligi dolnośląskiej – grupa zachodnia staje drugi beniaminek rozgrywek – KS Legnickie Pole.  Zwycięzca ubiegłorocznych rozgrywek legnickiej klasy “okręgowej” zapewne postawi na własnym terenie trudne warunki dla Karkonoszy, ale o tym przekonamy się już o godz. 14:00.


W sobotnie przedpołudnie wyruszymy do Legnickiego Pola, gdzie po raz pierwszy rozegramy mecz z miejscowym KS-em. Drużyna z Legnickiego Pola jest beniaminkiem rozgrywek w sezonie 2019/2020 i jak na razie radzi sobie najlepiej z grupy “nowicjuszy”. W zeszłym sezonie podopieczni trenera Dariusza Skwarka jak burza przeszli przez legnicką ligę okręgową, inkasując w 30 spotkaniach 74 punkty.  Wspólnie z jaworską Kuźnią  żółto-czerwoni wywalczyli historyczny awans na IV-ligowy szczebel rozgrywek.

Niesamowity podziw wzbudza postawa klubu z Legnickiego Pola oraz jego kibiców przed startem IV-ligowych rozgrywek. Chodzi o przygotowanie, a właściwie stworzenie od “0” stadionu spełniającego wymogi licencyjne DolZPN. W lidze okręgowej stadionem domowym było przyszkolne boisko przy ul. Asama, jednak na IV ligę nie było mowy o dalszej grze na tym obiekcie. Dlatego też w okresie od połowy czerwca, aż do startu rozgrywek IV ligi (15 sierpnia) stworzono stadion na miarę rozgrywek. Mobilne trybuny, piękna i duża płyta, ogrodzenie czy szatnie pozwoliły na historyczny występ w IV lidze i upragnione zniszczenie flagi”ludzie bezdomni”, bowiem od 15 sierpnia domem dla KS-u stał się obiekt przy ul. Krasińskiego.

Jeśli chodzi o poczynania Legnickiego Pola w trwającym sezonie to można je ocenić na przyzwoite, ponieważ beniaminkowie zwykle płacą “frycowe”, jednak w klubie nikt się tym nie przejął i robią swoje. W 11 rozegranych dotąd spotkaniach KS odniósł 5 zwycięstw oraz 6 -krotnie został pokonany i z dorobkiem 15 punktów plasuje się na 8 miejscu w ligowej tabeli. Zwodnicy Legnickie Pola zdobyli dotąd 22 bramki (15 u siebie i 7 na wyjeździe) i stracili 24  (13 na własnym obiekcie i 11 na wyjeździe).

Będzie to pierwsze spotkanie Karkonoszy z klubem z Legnickiego Pola stad też w meczu może wydarzyć się wszystko, jednak biało-niebiescy wiedzą o co walczą i chcą w każdym meczu punktować i wygrywać. Czeka nas zatem niesamowity mecz, z jeszcze większymi emocjami. Początek spotkania o godz. 14:00!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz