Biało-niebiescy wygrywają w derbach!

18 października 2020

WYNIK JEŻÓW

Karkonosze odniosły 10 wygraną w Koleje Dolnośląskie IV lidze – “zachód” i umocniły się na fotelu lidera rozgrywek. W 13 serii spotkań biało-niebiescy w derbowym pojedynku pokonali na wyjeździe Lotnika Jeżów Sudecki 1-4.

Kiepska pogoda w ostatnich dniach nie ułatwiała obu drużynom gry na obiekcie w Jeżowie Sudeckim. Namoknięta murawa zmieniła kolor z zielonego na brązowy, trawa ustąpiła miejsca błotu, a to oznaczało bardzo wymagające fizycznie zawody ligowe.  Spotkanie w Jeżowie Sudeckim lepiej zaczęli goście, którzy w 19 minucie wykorzystali kontratak, a właściwie zrobił to Damian Górgul, który otrzymał podanie z głębi pola i minął linię obrony biało-niebieskich.  Pozostało mu tylko celnie uderzyć i tak też zrobił posyłając futbolówkę po długim słupku bramki Wiktora Błaszkiewicza. Karkonosze szybko zebrały swoje szyki i blisko 10 minut później stan rywalizacji wyrównał Nikodem Siudak, który tym samym zdobył już 3 gola w obecnym sezonie. Do końca pierwszej połowy stan meczu nie uległ zmianie i obie drużyny udały się na przerwę. W II części spotkania jeleniogórzanie ruszyli do ataku i narzucili własne warunki gry, jednak na bramkę musieliśmy czekać aż do 78 minuty, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne Lotnika piłka została uderzona przez Firleja. Golkiper gospodarzy Adrian Jarosz początkowo obronił strzał kapitana Karkonoszy, jednak po chwili piłka “zatańczyła” z bramkarzem jeżowian i wpadła do siatki. Biało-niebiescy poszli za ciosem i zdobyli jeszcze 2 bramki. W 87 minucie debiutanckiego gola w sezonie 2020/2021 zdobył Michał Staniszewski, a w pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się jeszcze Mateusz Czerwiński.

Ostatecznie Karkonosze mimo braku 5 podstawowych graczy: Niemienionek, Giziński, Poszelężny, Kuźniewski, Taran poradziły sobie z sobotnim rywalem i murawą, która premiowała jedynie prostą grę. Dzięki wygranej biało-niebiescy powiększyli dorobek punktowy do 31 pkt i pewnie przewodzą ligowej tabeli. Za plecami jeleniogórzan trwa pogoń rezerw Chrobrego Głogów, który ze stratą 6 punktów zajmuje 2 miejsce, jednak trzeba pamiętać, że głogowianie mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Orkanem Szczedrzykowice.

Lotnik Jeżów Sudecki 1-4 Karkonosze Jelenia Góra
-19′ Damian Górgul, 78′ Adrian Jarosz (samobójcza)