Biało-niebieska młodzież gotowa na IV ligę!

27 czerwca 2021

jg24_250762

Bardzo odmłodzony skład Karkonoszy Jelenia Góra bez problemów z przytupem zakończył sezon zasadniczy Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”, wygrywając w wyjazdowym spotkaniu z Prochowiczanką Prochowice 2-0.

Mając na względzie niezwykle napięty grafik spotkań seniorskiej drużyny biało-niebieskich, postanowiono, aby w ostatniej kolejce spotkań przeciwko Prochowiczance Prochowice wybiegli juniorzy Karkonoszy, którzy na co dzień rywalizują w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej. Seniorzy otrzymali w ten sposób dodatkowy czas na odpoczynek tuż przed najważniejszymi dwoma meczami sezonu 2020/2021 – barażami z Lechią Dzierżoniów o awans do III ligi.  Młodzieżowcy otrzymali wsparcie bardziej doświadczonych kolegów w postaci : bramkarza seniorów – Przemysława Raka oraz defensora – Mateusza Firleja.

Od pierwszych minut sobotniego spotkania to biało-niebiescy prowadzili grę i już w 5 minucie spotkania składną akcję i dośrodkowanie z prawej strony boiska strzałem wykończył Kacper Tokarz, a tym samym jeleniogórzanie objęli prowadzenie w meczu. Gospodarze będący w niemałym szoku dosyć długo nie potrafili otrząsnąć się po wydarzeniach dziejących się na stadionie przy ul. Wojska Polskiego w Prochowicach.  W kolejnych minutach to podopieczni trenera Roberta Gajewskiego zaczęli przejmować inicjatywę i groźnie atakować, jednak w bramce Karkonoszy był świetnie dysponowany tego dnia Przemysław Rak, który dobrymi interwencjami ratował biało-niebieskich przed stratą bramki. Na szczególną uwagę zasługuje obrona w sytuacji sam na sam, w której Przemek instynktownie wybronił strzał prochowiczanina. Do końca pierwszej części spotkania nie obejrzeliśmy już goli i obie drużyny przy wyniku 0-1 udały się na przerwę.

Od początku drugiej części spotkania gospodarze chcieli ruszyć i wyrównać wynik sobotniego spotkania, jednak blok defensywny Karkonoszy skutecznie rozbijał ataki. Po gospodarzach z każdą kolejną minutą spotkania widać było uciekającą energię i siłę do gry. Mimo wszystko prochowiczanie kilkukrotnie zdołali znaleźć się w okolicach pola karnego Karkonoszy i po jednym ze strzałów piłka obiła słupek bramki Przemysława Raka. Od 61 minuty spotkania obie drużyny musiały radzić sobie w “10”. O ile czerwona kartka dla zawodnika Prochowiczanki była bezdyskusyjna (celowe nadepnięcie przeciwnika) o tyle druga żółta kartka dla Michała Karmelity (efekt gradacji żółtych kartek) już tak. Poziom prowadzenia sobotnich zawodów pozostawiał wiele do życzenia. Wracając jednak do meczu to Karkonosze z każdą minutą otrzymywały coraz więcej miejsca do prowadzenia piłki i konstruowania kolejnych akcji. Brakowało nam jedynie skutecznego wykończenia i zdobycia kolejnego gola. W 87 minucie meczu drogę do bramki Prochowiczanki odnalazł Szymon Sołtysiak, który przelobował w sytuacji sam na sam golkipera gospodarzy. Tym samym wynik sobotniego spotkania został ustalony na 0-2, a najmłodszy skład Karkonoszy w historii rozgrywek IV ligi zgarnął komplet punktów. Tym samym biało-niebiescy bardzo udanie zakończyli sezon zasadniczy2020/2021 odnosząc 25 zwycięstwo i kończąc rozgrywki z dorobkiem 80 punktów.

Wróćmy jeszcze do składu sobotniego spotkania, w którym wystąpiło 15 młodzieżowców! Zespół prowadzony przez Jacka Kołodziejczyka złożony był z zawodników Ligi Makroregionalnej, których wspomagali seniorzy: Przemysław Rak i Mateusz Firlej.  Teraz przed Karkonoszami najważniejsze wydarzenie sezonu – dwumecz barażowy o wejście do rozgrywek III ligi. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek o godz. 18:00 w Dzierżoniowie (ul. Wrocławska 47), a rewanż już dwa dni później w środę 30 czerwca na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze ( godz. 18:00). Kibice biało-niebieskich organizują wyjazd do Dzierżoniowa spod Stadionu Miejskiego w poniedziałek o godz. 16:00!
Potrzebujemy waszego wsparcia!

XXXV kolejka Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”
Prochowiczanka Prochowice 0-2 KARKONOSZE-Jelenia Góra
5′ Kacper Tokarz, 87′ Szymon Sołtysiak