Biało-niebieskie zadebiutują w I lidze!


11 lipca 2019
Piłka ręczna

pilka reczna
Kilkumiesięczna praca przyniosła efekt! Piłka ręczna kobiet w Jeleniej Górze będzie dalej trwać, jednak już pod szyldem biało-niebieskich!


Dopiero teraz, kiedy mamy pewność, że wszystko zmierza w dobrym kierunku oficjalnie informujemy o udanych działaniach władz Miasta wespół z Karkonoszami i pasjonatami piłki ręcznej, dotyczącymi uratowania “szczypiorniaka” w Jeleniej Górze. Po zakończonym sezonie 2018/2019 Superligi kobiet jak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja o ogromnych kłopotach finansowych KPR-u Jelenia Góra i nie zgłoszeniu drużyny do rozgrywek w nowym sezonie. Groźba nie wystartowania, a co gorsza wymazania Jeleniej Góry z mapy żeńskiego handballu była bardzo duża. Po wielu rozmowach zarząd Karkonoszy doszedł do porozumienia  i wyszedł na przeciw oczekiwaniom, tworząc nową sekcję sportową – piłki ręcznej, która umożliwiła kontynuowania tradycji sportowych oraz przejęcie części zawodniczek. Suma sumarum cały wysiłek nie poszedł na marne i wszystko zakończyło się szczęśliwie. Piłka ręczna powraca pod szyld Karkonoszy Jelenia Góra! Żeński zespół biało-niebieskich został zgłoszony do rozgrywek I ligi kobieciej i będzie występował w grupie B. Rywalkami “Karkonoszek” będą drużyny:

Imperium Katowice
-KS AP Poznań
-Korona Handball Kielce
-AZS AWF Wrocław
-Cracovia Kraków
-Zgoda Ruda Śląska
-MKS Gniezno
-MTS Żory
-Sparta Oborniki
-SPR Olkusz
-Sośnica Gliwice
-MKS San Jarosław


Drużynę poprowadzi znana i ceniona w środowisku szczypiorniaka Dilrabo Samadowa. Początek pierwszoligowych zmagań zaplanowany został na 14-15 września, kiedy to do Jeleniej Góry zawita SPR Olkusz.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe