Ciężki orzech do zgryzienia w Bielsku-Białej


10 czerwca 2022
Pierwszy zespół

PLAKAT REKORD

Biało-niebiescy wyruszą w piątkowy poranek w jeden z najdłuższych ligowych wyjazdów w obecnym sezonie. Celem podopiecznych trenera Jacka Kołodziejczyka będzie Bielsko-Biała, gdzie jeleniogórzanie zmierzą się z miejscowym Rekordem.


Zawodnicy Karkonoszy już nie raz udowodnili, że gra z murowanym faworytem nie podcina im skrzydeł, a praktycznie tylko motywuje do walki. W piątkowe popołudnie będzie podobnie, gdyż biało-niebiescy w Bielsku-Białej zmierzą się z 4-tą siłą ligowej tabeli. Bielszczanie po słabszej końcówce rundy jesiennej, teraz imponują formą i zasłużenie z dorobkiem 59 oczek są tuż za podium, a do trzeciej Polonii Bytom podopiecznym trenera Dariusza Mrozka brakuje jedynie 3 punktów.

Piątkowe spotkanie z Karkonoszami będzie dla Rekordzistów ostatnim meczem sezonu III ligi 3 grupy w sezonie 2021/2022. Sytuacja ta wynika z faktu rozegrania awansem przez zielono-białych w środowe popołudniu meczu 34 kolejki ze Stalą Brzeg. Zawodnicy BTS-u pewnie pokonali na wyjeździe brzeżan 6-2, prowadząc do przerwy już 4-0. Ostatni mecz sezonu, ostatni mecz przed własną publicznością i magia stadionu w “Cygańskim Lesie” przemawiają na korzyść bielszczan, jednak to jeleniogórzanie lubią łamać utarte ścieżki i z pewnością powalczą o korzystny wynik.

W dotychczas rozegranych 33 spotkaniach podopieczni Dariusza Mrózka zgromadzili 59 punktów za sprawą 17 wygranych, 8 remisów i 8 przegranych. “Strzelby” Rekordu stanowią również 3 siłę ligi z dorobkiem 68 trafień. Natomiast defensywa dzisiejszego rywala Karkonoszy dała się pokonać przeciwnikom 42 razy. Co ciekawe piłkarze z Bielska-Białej lepiej radzą sobie na wyjazdach co potwierdza zdobycie 31 punktów, podczas gdy obiekt w cygańskim lesie dał rekordzistom 28 oczek.

Ostatni pojedynek pomiędzy bielszczanami, a Karkonoszami miał miejsce 6 listopada 2021 roku, kiedy w ramach 16 kolejki III ligi rekordziści pojawili się przy Złotniczej 12 jako murowany faworyt do zdobycia 3 punktów.  Los chciał jednak inaczej i biało-niebiescy po kapitalnym spotkaniu i jeszcze lepszej końcówce meczu  odczarowali Twierdzę Złotnicza, a komplet punktów zapewniła Karkonoska młodzież. Najpierw w 50 minucie meczu piłkę do własnej bramki skierował Michał Madzia. W 75 minucie stan spotkania wyrównał Marcin Wróbel, a 8 minut później  kibiców zgromadzonych na trybunie Stadionu Miejskiego uradował Nikodem Siudak. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry na 3:1 podwyższył Mikołaj Milewski. Goście za sprawą drugiego trafienia Marcina Wróbla w drugiej minucie doliczonego czasu gry jeszcze zmniejszyli straty, ale ostatecznie 3 punkty pozostały w stolicy Karkonoszy.

Piątkowe spotkanie w Bielsku-Białej poprowadzi delegacja Małopolskiego Kolegium Sędziów w składzie: arbiter główny – Bartosz Paletko, a asystować mu będą na liniach – Maciej Górski i Dominik Paul.

Gospodarze przeprowadzą darmową transmisję LIVE z piątkowego meczu z Karkonoszami. Relacja z meczu dostępna będzie od godz. 17:30 po kliknięciu w LINK – MECZ REKORD vs KARKONOSZE


III LIGA 3 GRUPA | 33 KOLEJKA
REKORD BIELSKO-BIAŁA vs KARKONOSZE JELENIA GÓRA
Centrum Sportu REKORD, Bielsko-Biała, ul. Startowa 13, godz. 17:30


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe