Ciężki teren przed seniorami Karkonoszy


6 września 2020
Pierwszy zespół

PLAKAT RUDNA

Biało-niebiescy w 7-ej serii spotkań Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” wyruszają w debiutancką podróż do Rudnej, na spotkanie z miejscową Sparta. Mecz ze Spartą określany jest lokalnie jako hit 7 kolejki, gdyż naprzeciw siebie spotka się v-ce lider rozgrywek z 4 zespołem tabeli. Emocji na pewno nie zabraknie!


Historia spotkań ze Spartą Rudna jest dosyć krótka, gdyż zakończyła się na dotychczas rozegranych tylko 3 oficjalnych spotkaniach. Rudnianie historyczny awans do IV ligi dolnośląskiej osiągnęli w sezonie 2017/2018 zajmując 2 miejsce w legnickiej “okręgówce” tuż za plecami Prochowiczanki Prochowice. Co ciekawie był to kolejny awans drużyny Sparty “rok po roku”, kiedy to w sezonie 2016/2017 wygrali rozgrywki legnickiej A-klasy – grupy II.

W obecnych rozgrywkach zespół z Rudnej po 6 seriach spotkań zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 11 punktów, na które złożyły się 3 zwycięstwa (4:1 z Mewą Kunice, 3:2 z Konfeksem Legnica i 5:0 z Włókniarzem Leśna), 2 remisy (1:1 z Prochowiczanką Prochowice i 0:0 z Apisem Jędrzychowice) i 1 porażka (4:2 z Leśnikiem Osiecznica).

W obecnym sezonie na własnym obiekcie gospodarze dzisiejszego pojedynku jeszcze nie poczuli smaku porażki. Należy tu wspomnieć, że stadion przy ul. Polkowickiej stanowi duży atut rudnian, gdyż mimo rozgrywania już 3 sezonu w IV lidze przez Spartę, większość jej przeciwników po raz pierwszy pojawi się na nowym obiekcie Sparty. Sytuacja ta wynika z faktu budowy nowego stadionu spełniającego wymogi licencyjne IV ligi już od debiutanckiego sezonu 2018/2019. Pierwszy sezon zespół z Rudnej spędził praktycznie cały na wyjazdach, gdyż mecze domowe rozgrywał na sztucznym boisku Akademii Zagłębia Lubin. Jednak mimo tych przeciwności zespół prowadzony przez Roberta Malawskiego na koniec sezonu zajął 6 miejsce i mocno zaznaczył swoją obecność wśród IV-ligowców. W kolejnym sezonie 2019/2020 rudnianie podobnie jak wszystkie zespoły dolnośląskiego “zachodu” zdołały rozegrać tylko rundę jesienną rozgrywek, gdyż wiosnę storpedował koronawirus. Sparta po klasyfikacji zakończonej na 16 kolejce spotkań zajęła 7 miejsce z 24 punktami na koncie.  Dlatego też biało-niebieskim nie było dane zagrać w Rudnej i dzisiejszy mecz będzie debiutem Karkonoszy na obiekcie miejscowego GKS-u.

Jeśli chodzi o dorobek bramkowy Sparty, to w obecnym sezonie piłkarze Rudnej już 15 razy pokonywali bramkarzy rywali, a łupem podzielili się: Paweł Hołówka x 4, Wojciech Konefał x 3, Robert Malawski x 3, Łukasz Ostrowski x 3, Mateusz Kochman x1, Daniel Sygnatowicz x 1.  Natomiast przeciwnicy 8-krotnie pokonali golkipera Sparty.

W dotychczas rozegranych 3 spotkaniach pomiędzy Spartą, a Karkonoszami, górą dwukrotnie byli jeleniogórzanie wygrywając w I kolejce sezonu 2018/2019 1:0 (Norbert Walczak) oraz w IV kolejce sezonu 2019/2020 2:1 (Maciej Gargas i Oskar Giziński).  Jedyne zwycięstwo z biało-niebieskimi rudnianie odnieśli w XVI kolejce sezonu 2018/2019 kiedy to zdobyli Twierdzę Złotnicza dzięki dwóm trafieniom Daniela Walaska. Bilans bramkowy 3 rozegranych spotkań wynosi 4:2 na korzyść Karkonoszy.

Początek hitowego starcia 7 kolejki Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” pomiędzy Spartą Rudna, a Karkonoszami Jelenia Góra już o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Polkowickiej 23. Rozjemcami meczu będą sędziowie z KS Wrocław: sędzia główny – Radosław Bielak, asystent nr 1 – Jakub Tomczyk, asystent nr 2 – Maciej Siwek.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz