Czy złamiemy chocianowską Stal?


21 września 2019
Pierwszy zespół

PLAKAT STAL

Po 2-tygodniowej przerwie powracamy po raz 3 na Złotniczą 12 w sezonie 2019/2020. W dwóch poprzednich “domowych” spotkaniach Twierdza Złotnicza pozostała nie zdobyta i chcemy żeby pozostało tak jak najdłużej!Od momentu rozdzielenia IV ligi dolnośląskiej na wschodnią i zachodnią mamy okazję rywalizować na tym poziomie ze “Stalą” Chocianów. W zeszłym sezonie – 2018/2019 obie ekipy zagrały na remis. Jesienią przy Złotniczej 12 mimo dużego naporu jeleniogórzan spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Dla biało-niebieskich trafił wtedy Oskar Giziński.

Wiosną w ramach 21 kolejki spotkań rewanżowe spotkanie odbyło się w Chocianowie i również zakończyło się remisem – 2:2, a punkt dla Karkonoszy w ostatniej minucie uratował Michał Wawrzyniak. Bramki dla jeleniogórzan zdobyli: Daniel Gałach i Michał Wawrzyniak.

W obecnie prowadzonych rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej lepiej radzą sobie podopieczni trenera Ołeksandra Shevelyuhina.  Karkonosze z 13 punktami (4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka) zajmują 4 miejsce w ligowej tabeli po 6 rozegranych spotkaniach. “Stalowcy” zgromadzili do tej pory 7 punktów (2 zwycięstwa, 1 remis i 3 porażki) co plasuje ich na 10 miejscu w tabeli.  Co ciekawe na 5 z 6 dotychczas rozegranych w lidze meczów obu drużyn, to rozegraliśmy je z tymi samymi przeciwnikami!(Odra Total Ścinawa, Sparta Rudna, Sparta Grębocice, Orkan Szczedrzykowice i Prochowiczanka Prochowice).

W Chocianowie doszło również do zawirowań na ławce trenerskiej bowiem z funkcji I trenera zarząd zwolnił Roberta Gajewskiego. Gajewski objął Stal w przerwie letniej przed sezonem 2018/2019. Wtedy chocianowski klub stał pod ścianą po niespodziewanej rezygnacji z pełnienia tej funkcji przez Konrada Janczaka. Pod wodzą Roberta Gajewskiego zespół zajął w poprzednim sezonie dziewiąte miejsce w IV lidze. W trzech pierwszych meczach sezonu 2019/2020 chocianowianie zdobyli cztery punkty. W 5 kolejce doznali ciężkiej porażki w Ścinawie ulegając tamtejszej Odrze 0:5.

Nowym trenerem został znany zawodnik i trener Wojciech Grzyb, który przed przejęciem Stali prowadził Orkana Szczedrzykowice. Niespodzianka? Raczej nie, była to decyzja od dawna planowana, a w kuluarach słychać było głosy, że podjęta zbyt późno.

Jeśli chodzi o skład “Stalówki” to doszło w nim do nie małych roszad. Damian Podziewski odszedł do Arki Trzebnica, lewoskrzydłowy Marcel Wolan wylądował w Górniku Lubin, Sebastian Burda wybrał Okrana Szczedrzykowice, a podpora obrony Łukasz Bednarz poszedł drogą Wolana i trafił do Górnika Lubin. Praktycznie z klubu odeszli zawodnicy, którzy przez lata stanowili o sile Chocianowa.


Jeśli chodzi o IV-ligowe mecze pomiędzy Karkonoszami, a Stalą to statystyki są bardzo wyrównane. Dotychczas rozegraliśmy z Chocianowem 6 meczów, w których dwukrotnie wygrywały Karkonosze, dwukrotnie lepsza okazywała się być Stal oraz 2 razy podzieliliśmy się punktami. Jeśli chodzi o zdobyte bramki to statystyka działa na korzyść Stali w stosunku 11:10. Ostatnie zwycięstwo nad “Stalówką” odnieśliśmy 10 czerwca 2017 roku, kiedy to w ramach 29 kolejki spotkań IV ligi przy Złotniczej po hat-tricku Łukasza Kowalskiego pokonaliśmy Chocianowian 3:0.


Widzimy się dzisiaj o godz. 17:00 przy Złotniczej 12! Bądźcie 12 zawodnikiem i pomóżcie biało-niebieskim w złamaniu Stali i pozostawieniu 3 punktów w Jeleniej Górze!

IV liga dolnośląska – grupa zachodnia 7 kolejka spotkań
Karkonosze-Jelenia Góra vs K.S. “STAL” Chocianów
|21.09.2019 r.| godz. 17:00| Stadion Miejski, ul. Złotnicza 12|


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz