Dubiel wygrywa w debiucie


27 lutego 2017
Z życia klubu

szubidubi

Michał Dubiel, który tej zimy przeniósł się do ligi niemieckiej już zadebiutował ! W meczu wyjazdowym, w którym spotkali się sąsiedzi z tabeli (drużyna Dubiela miała punkt przewagi nad gospodarzami) nasz były bramkarz nie zachował czystego konta ale kilkoma dobrymi interwencjami pomógł w odniesieniu bardzo ważnego zwycięstwa !

Przed sobotnim meczem GFC Rauschwalde miało tylko punkt przewagi nad SV Neuebau.

zapowiedz

Początek spotkania doskonale ułożył się dla gości, którzy po dwóch skutecznych kontratakach schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron gospodarzom udało się jednak pokonać Dubiela i złapać wiatr w żagle. Na szczęście mimo momentami huraganowych ataków i dużej przewagi wychowanek Karkonoszy nie dał się już pokonać, notując przy okazji kilka bardzo dobrych interwencji.

Jak Michał ocenia swój nowy klub ? Jak został przyjęty w zespole? Co myśli o poziomie rozgrywkowym, na którym się znalazł ? Z kim zmierzy się w następnym spotkaniu? Zadajemy dużo pytań; 

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony warunkami jakie tutaj zastałem. Jest trochę różnic, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Nieźle znam niemiecki, swobodnie porozumiewam się z kolegami z zespołu. Jestem im wdzięczny za bardzo dobre przyjęcie w drużynie. Jestem jedynym zawodnikiem spoza Niemiec przy okazji jestem też jednym z najstarszych i najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie. Koledzy z drużyny  wręczyli mi też fajny prezent, koszulkę dla syna.

Ciężko oceniać całą ligę już po pierwszym meczu. W sobotę poziom sportowy przypomniał mi naszą 4 ligę, ale z oceną rozgrywek poczekam na moment, gdy spotkamy się z mocniejszymi przeciwnikami.

Pierwsze kolejki rozgrywamy z sąsiadami w tabeli. Z tym, że w sobotę patrzyliśmy do tyłu a teraz patrzeć będziemy do góry. Kolejny na rozkładzie jest SV Lokomotiv Schleif, plasujący się jedno oczko wyżej od nas.  Póki co nie ma jednak pewności, że zagramy. Warunki atmosferyczne. Szanse oceniam 50:50.

 

To już ostatnie godziny licytacji dla Kaspiana ! – http://kskarkonosze.pl/licytujemy-dla-kaspiana/

Konrad Ambroży

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Dubiel wygrywa w debiucie"

Powiadom o
avatar
250
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Rafał
Gość

Powodzenia Michał!

Rafał
Gość

Powodzenia Dubi!

wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe