Efektowne pożegnanie ze Złotniczą!

6 czerwca 2019

jg24_226786

Efektownym zwycięstwem 5:1 nad Victorią Ruszów pożegnali kibiców podopieczni Krzysztofa Pietrzyka. Przełamanie fatalnej, wiosennej passy pozwoliło na powrót na 7 pozycję w ligowej tabeli.

Nareszcie kibice zgromadzeni przy Złotniczej 12 byli świadkami pięknych goli i efektownej wygranej Karkonoszy.
Pierwsze 45 min przebiegało w bardzo ospałym tempie. Gra toczyła się głownie w środku polu ze wskazaniem na połowę naszych rywali. W 17 minucie meczu biało-niebiescy wyszli na jednobramkowe prowadzenie, a autorem gola był Mateusz Zatylny. Strzelona bramka niestety nie pobudziła podopiecznych Krzysztofa Pietrzyka i ich beztroska gra została skarcona w 32 minucie przez Bartosza Majchrzaka. Paweł Juźwik stracił piłkę na rzecz Stelwacha, a   ruszowianin  ruszył w kierunku naszego pola karnego, gdzie znalazł dobrze wychodzącego Andrzeja Majchrzaka, który posłał piłkę praktycznie do pustej bramki. W 40 minucie meczu wynik spotkania zmienił Bartek Poszelężny i tym samym na przerwie zeszliśmy prowadząc 2:1.
Przerwa podziałała mobilizująco na Karkonosze, ponieważ  po zmianie stron to Karkonosze zdecydowanie prowadziły grę. Nie ukrywamy, że istotny wpływ  na taką sytuację miał również fakt, że  goście na to spotkanie przyjechali gołą “11”, a żar lejący się z nieba uwidocznił z czasem braki kondycyjne. W II połowie na placu gry zobaczyliśmy Macieja Gargasa, który swoim strzałem obił poprzeczkę Paszka.  W 61 minucie Max Denis wykorzystał dobre dośrodkowanie  Walczaka z lewej strony i głową zdobył 3 bramkę dla biało-niebieskich. W kolejnej akcji Gargas postanowił obić kolejną część bramki Paszka, tym razem trafiając w słupek. Do Gargiego w testowaniu wytrzymałości bramki ruszowian dołączył Patryk Bębenek. Benek głowką skierował futbolówkę na poprzeczkę bramki Victorii. W 67 minucie spotkania ponownie dobrym dośrodkowaniem popisał się Walczak, a Michał Wawrzyniak wpisał się celną główką do protokołu meczowego. Karkonosze 4:1 Victoria. Ozbodą spotkania był gol zdobyty w 89 minuciep rzez 17-letniego wychowanka Karkonoszy – Szymona Sołtysiaka. Pięknym trafieniem w okienko Sołtysiak ustalił wynik sobotniego spotkania.

Karkonosze Jelenia Góra 5:1 Victoria Ruszów
1-0 Zatylny 17′
1-1 Majchrzak 32′
2-1 Poszelężny 40′