Emocji nie brakowało w meczu Karkonoszy


28 sierpnia 2016
Pierwszy zespół

Niewykorzystany rzut karny, czerwona kartka i hokejowy wynik – kibicom mecz Apis Jędrzychowice – Karkonosze Jelenia Góra mógł się podobać. Zwyciężył beniaminek IV ligi.

Gospodarze prowadzili już 2:0 po golach Artura Paradowskiego i Dariusza Bryjaka, ale jeleniogórzanie zdołali doprowadzić do remisu. Gola zdobył Piotr Walaszek, a kilka minut później – do siatki trafił debiutujący w barwach Karkonoszy Michał Piechuta. Wcześniej, jeszcze przy stanie 1:0 dla Apisu, jeleniogórzanie mieli rzut karny po faulu na Mateuszu Firleju. Niestety, Łukasz Kowalski trafił w słupek.

Wracając do Piechuty (zmienił Kowalskiego w przerwie), mimo strzelonej bramki swojego występu nie może zaliczyć do udanych. Zaraz po doprowadzeniu do wyrównania przewrócił się w polu karnym Apisu. Sędzia uznał to za próbę wymuszenia karnego i ukarał zawodnika żółtą kartką. Była to dość kontrowersyjna sytuacja. A że to już druga żółta – pierwszą zarobił zaraz po wejściu na boisko – to w konsekwencji Piechuta ujrzał czerwoną kartkę.
Kilka minut później znany jeleniogórzanom Łukasz Kusiak wyprowadził swój nowy zespół na prowadzenie 3:2, a tuż przed końcowym gwizdkiem Dawid Więckiewicz podwyższył na 4:2. Karkonosze stać było jeszcze tylko na kontaktową bramkę Piotra Walaszka, w doliczonym czasie gry.

Apis Jędrzychowice – Karkonosze Jelenia Góra 4:3 (1:0)
bramki: Paradowski 34′, Bryjak 64′ Kusiak 80′, Więckiewicz 89′ oraz Walaszek 2 (70′ i 92′), Piechuta 74′
żółte kartki: Bystryk, Glanc oraz Piechuta, Wersocki
czerwona kartka: Piechuta – 75′ (za dwie żółte)
sędziowali: Krystian Kubik jako główny oraz asystenci Marek Gerlach i Lucjan Mateja
Apis: Gawlik – Siciński, Glanc, Ganczarek, Bystryk, Bryjak, Kachniarz (88′ Iwaniak), Izdebski, Paradowski (70′ Jurgowski), Kusiak, Więckiewicz (90′ Pirszel).
Karkonosze: Bursacki – Wawrzyniak, Firlej, Cichoń, Lekszycki, Wersocki (55′ Statkowski), Kuźniewski, Walaszek, Poszelężny, Kowalski (46′ Piechuta), Denis (46′ Walczak).

 

źródło: nj24.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe