Górnik kolejnym rywalem Karkonoszy


24 maja 2019
Pierwszy zespół

indeks
W XXVIII kolejce spotkań IV ligi czeka nas jeden z najkrótszych wyjazdów, bowiem ruszamy do Złotoryi na mecz z miejscowym Górnikiem. 


Dla biało-niebieskich będzie to pierwsze z 3 ostatnich spotkań sezonu 2018/2019 IV ligi dolnośląskiej. Mecz w Złotoryi zainauguruje weekendową kolejkę spotkań.   Karkonosze czeka bardzo trudne zadanie do wykonania i na zdobycie choćby 1 punktu będą musiały się nieźle napracować. Złotoryjanie imponują równą i stabilną formą w rundzie wiosennej. Podopieczni Eugeniusza Oleśkiewicza odrobili stratę punktową do KSK po rundzie jesienniej i wyprzedzili drużynę Krzysztofa Pietrzyka, budując sobie bezpieczną – 10 punktową przewagę.  Żółto- zieloni wiosną zdobyli już 21 punktów (6 wygranych, 3 remisy i 2 remisy), co na tle wiosennych osiągnięć Karkonoszy jest bardzo dobrym wynikiem.

W ostatnim meczu (XXVII kolejka IV ligi) Górnik pewnie pokonał w Grębocicach miejscową Spartę 5:1 i umocnił się na V miejscu w ligowej tabeli. Biało-niebiescy niestety stracili punkty w derbowym pojedynku z bolesławieckimi Bobrzanami, przegrywając przy Złotniczej 4:2. Warto zaznaczyć, że  rundzie wiosennej jeszcze żadna drużyna nie zdołała wywieźć ze Złotoryi kompletu punktów.

W historii IV-ligowych pojedynków Karkonosze mierzyły się dotychczas z Górnikiem Złotoryja 3 -krotnie. Biało-niebiescy 2 -krotnie wygrali swoje spotkania i raz padł remis. W meczach więcej bramek zdobyły Karkonosze – 7, natomiast złotoryjanie 3 razy trafili do bramki KSK.

W szeregach biało-niebieskich nie zobaczymy prawego obrońcy i kapitana Karkonoszy – Mateusza Firleja. Absencja defensora jest spowodowana karą za zdobycie 4 żółtej kartki w meczu z BKS-em Bolesławiec. Będzie to duża wyrwa w obronie biało-niebieskich. Opaskę kapitana drużyny prawie na pewno przejmie Patryk Bębenek, natomiast kto wypełni lukę w obronie dowiemy się już o godzinie 15:00 kiedy to obie ekipy wyjdą na murawę stadionu przy ulicy Sportowej.  Trzymajcie kciuki!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz