Hit XXI kolejki w Jeleniej Górze!


13 marca 2021
Pierwszy zespół

PLAKAT II KOLEJKA - APIS

Już dziś w ramach XXII kolejki spotkań Koleje Dolnośląskie IV ligi – grupa zachodnia biało-niebiescy gościć będą na własnym obiekcie czołowy zespół ligowej tabeli – APIS Jędrzychowice. Przez ostatnie sezony spotkania z drużyną spod zachodniej granicy elektryzowały kibiców obu ekip i gwarantowały niezapomniane emocje!


Spotkanie w Jędrzychowicach będzie już 9 meczem rozegranym pomiędzy Karkonoszami, a APIS-em na poziomie IV ligi.  Apis po zakończonej rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 zajmował 3 miejsce w tabeli ligi dolnośląskiej. Dzisiejszy mecz będzie wiosennym debiutem drużyny prowadzonej przez Gerarda Jurewicza, ponieważ jędrzychowianie musieli “odbębnić” przymusową pauzę wynikającą z faktu nieparzystej (19 zespołów) ilości drużyn w grupie zachodniej Koleje Dolnośląskiej IV ligi. W przypadku Karkonoszy pauza wypada tuż po meczu w Jeleniej Górze i biało-niebiescy ominą XXIII kolejkę rozgrywek przypadającą na sobotę 20 marca .

W trakcie zimowych przygotowań  do Apisu dołączyło 5 zawodników. Pozycję bramkarza w miejsce zdyskwalifikowanego Piotra Smołucha zajął Rafał Janczak, który na swoim koncie ma występy m.in. w Górniku Polkowice, Moto-Jelczu Oława, Piaście Żmigród,Polonii Środa Śląska. Defensywną formację wzmocniło dwóch zawodników: z III-ligowej Polonii Stali Świdnica przybył dobrze znany jeleniogórskim kibicom Jakub Frankiewicz. 19-latek w sezonie 2019/2020 reprezentował Karkonosze Jelenia Góra. Obronę Apisu zasili również Kacper Aftyka, który po odbyciu rocznej karencji jako wolny zawodnik dołączył do jędrzychowian. Również ofensywa Apisu zyskała dwóch doświadczonych napastników.Pierwszym z nich jest  Mateusz Tyszkowski (11 goli w rundzie jesiennej), który opuścił szeregi “Gryf-a” Gryfów Śląski. Drugim z ofensywnych wzmocnień jest był zawodnik APIS-u – Kamil Kurianowicz, który ostatnio występował w klubie Sachsenliga – FSV Neusalza-Spremberg.

Z klubu odeszło trzech zawodników: Piotr Smołuch – dyskwalifikacja, Kornel Ciupka (Polonia Stal Świdnica) oraz Patryk Morawski.

W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 podopieczni trenera Gerarda Jurewicza rozegrali 6 meczów  sparingowych, a ich wyniki przedstawiały się następująco:
– AKS Strzegom 2-3, Hutnik Pieńsk 4-4, Odra Ścinawa 1-2, Łużyce Lubań 4-1, Piast Wykroty 4-2 i Włókniarz Mirsk 7-1.

Jeśli chodzi bezpośrednie pojedynki Karkonoszy z Apisem to na poziomie IV-ligowym było ich dotąd już 8.  4 z nich zakończyły się zwycięstwem zespołu z Jędrzychowic, natomiast Karkonosze dwukrotnie odniosły wygraną. Natomiast w dwóch spotkania drużyny podzieliły się punktami. W meczach tych padło 28 bramek, z których 18 zdobył Apis, natomiast 10 goli padło łupem jeleniogórzan. W ostatnim spotkaniu obu ekip rozegranym w Jędrzychowicach górą byli biało-niebiescy, którzy po golach Mateusza Czerwińskiego i Macieja Gargasa zwyciężyli 2-0.

Pojedynki z APIS-em Jędrzychowice od zawsze elektryzowały kibiców obu drużyn, tak będzie zapewne i tym razem! Niestety kibicom nie będzie dane obejrzeć spotkania z trybuny Stadionu Miejskiego, gdyż ze względu na wytyczne rządowe zmuszeni jesteśmy je zamknąć. Wynik będzie jednak podawany na bieżąco za pośrednictwem klubowego Facebooka.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz