“Hokejowy” remis z Orkanem

28 kwietnia 2019

orkan

Drugi remis na wiosnę i 7 w sezonie 18/19 zanotowali seniorzy Karkonoszy. W sobotnie popołudnie na boisku w Prochowicach zabrakło 6 min., aby podopieczni Krzysztofa Pietrzyka mogli cieszyć się z kompletu punktów w pojedynku z Orkanem Szczedrzykowice.

W ramach XXIII kolejki IV ligi dolnośląskiej (grupa zachodnia) seniorzy biało-niebieskich podejmowali na wyjeździe drużynę Orkana Szczedrzykowice, który gościnnie rozgrywa mecze domowe na stadionie Prochowiczanki Prochowice.  Karkonosze jechały z nastawieniem rehabilitacji za ubiegłotygodniową porażkę ze Spartą Grębocice 2:3.
Zawodnicy Orkana również mieli motywację do gry, ponieważ od strefy spadkowej dzieli ich tylko 6 pkt i wciąż nie są pewni IV-ligowego bytu w sezonie 2019/20.  Karkonosze do tego spotkania przystąpiły bez fundamentu naszej obrony – Michała Wawrzyniaka, który musiał pauzować za gradację żółtych kartek (4 żółta kartka w spotkaniu ze Spartą Grębocice), kontuzjowanego Michała Staniszewskiego oraz Damiana Buzały. Nieobecności w/w zawodników wymusiły zmiany w “11” Karkonoszy, która prezentowała się następująco:
Skład ORKAN

Punktualnie o godzinie 16:00 sędzia główny spotkania Radosław Kasprzyk rozpoczą sobotnie zawody. Na pierwszą bramkę czekaliśmy kwadrans, kiedy to Wójcik dobitką wyprowadził Orkana na prowadzenie. Karkonosze nie zamierzały biernie przyglądać się na poczynania rywali i już 7 minut później Daniel Gałach scentrował piłkę w pole karne Krawczyka, a tam z woleja uderzył Oskar Giziński i wyrównał wynik meczu na 1:1! W 32 minucie spotkania w euforię ponownie wpadli kibice szczedrzykowian, ponieważ Skotarczak pokonał Błaszkiewicz i Orkan wyszedł na prowadzenie. Ponownie Karkonosze potrzebowały 7 minut, aby jeszcze raz umieścić piłkę w bramce Krawczyka. Tym razem sprawy w swoje ręce, a raczej nogi wziął Paweł Habasiński, który ograł dwóch obrońców Orkana i pewnie umieścił piłkę w sieci Orkana. Był to debiutancki gol “Habasa” w rozgrywkach IV ligi! W 44 minucie gry Norbert Walczak zagrał piłkę w pole karne szczedrzykowian, a tam najlepiej odnalazł się Poszelężny, który wpakował piłkę do bramki Krawczyka i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie. W II części spotkania obie drużyny rozgrywały już spokojniejsze akcje, szanując swoje siły. Gdy kibice biało-niebieskich już zacierali ręce licząc, że 3 punkty pojadą do Jeleniej Góry, przyszła 84 minuta spotkania. Piłkarze Orkana wykonywali rzut wolny, po dośrodkowaniu w nasze pole karne piłka spadła pod nogi Jarosława Gambala, a ten tylko dopełnił formalności i doprowadził do remisu i uratował Orkanowi 1 punkt.

Po tym spotkaniu Orkana w ligowej tabeli wyprzedziła Sparta Rudna, która pewnie 4:3 wygrała z Prochowiczanką Prochowice. Natomiast punktami ze szczedykowianami zrównała się Orla Wąsosz, która wygrała swoje spotkanie z BKS-em Bolesławiec 3:0.

Dla Karkonoszy strata dwóch punktów pociągnęła również za sobą zmiany w ligowej tabeli, ponieważ wyprzedził nas Górnik Złotoryja, a za plecami już czujemy oddech chocianowskiej “Stalówki” (4 punkty straty) oraz Sparty Rudna (5 punktów straty i 1 zaległy mecz).

Teraz przed Karkonoszami bardzo trudny tydzień, ponieważ już w środę udadzą się na kolejne ligowe spotkanie do lidera rozgrywek – AKS-u Strzegom, a w sobotę 4 maja przy Złotniczej 12 podejmą v-ce lidera rozgrywek Chrobrego II Głogów. Po dwóch ciężkich meczach biało- niebiescy w weekend 11-12 maja będą pauzowali (z powodu wycofania się Olimpii Kowary). Dlatego też spotkanie w Strzegomiu i w Jeleniej Górze będzie miało kolosalne znaczenie o ligową tabelę i zachowanie miejsca w “6”.

ORKAN SZCZEDRZYKOWICE – KARKONOSZE JELENIA GÓRA 3-3 (2-3)