II i III miejsce w Karpaczu

29 stycznia 2017
Juniorzy starsi

16403155_1827379493940685_8924400303690107860_o

We wczorajszym turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Karpacza było wszystko: nowoczesna hala, dobra organizacja, piękne nagrody i czysta, sportowa rywalizacja. Zabrakło tylko jednego, zwycięstwa.

Trener Pietrzyk, który z ramienia KS Karkonosze organizował wczorajszy turniej, wsparty zawodnikami z drużyny trenera Kołodziejczyka wystawił do boju dwie drużyny.

Pierwszy gwizdek zabrzmiał o 10:00 Drużyna Karkonoszy I bez większych problemów poradziła sobie z zespołem Zagłębia Wałbrzych wygrywając 3-0 i trzeba szczerze przyznać, że był to najniższy wymiar kary. Zespół w bramce, którego bronił Karol Engler wydawało się złapał wiatr w żagle i pewność siebie ważną przy takich rozgrywkach. Bramkarz Karkonoszy pokusił się nawet o rzucenie małego wyzwania w kierunku kolegów z drugiego zespołu.

Wyzwanie w imieniu drużyny Karkonosze II chętnie przyjął Piotek Szukiel, który zdobył zwycięską(zresztą piękną) bramkę w meczu przeciwko Olimpii Kowary.

W tej sytuacji nie dziwi, że koledzy z zespołu chcieli spotkać się w finale. Wszystko szło dobrze, aż do gier półfinałowych, gdzie po raz pierwszy tego dnia obydwie drużyny Karkonoszy przegrywały 0-1 i były zmuszone gonić wynik by móc myśleć o finale. Najbardziej dramatyczny przebieg miał pojedynek Karkonosze I – Włókniarz Mirsk, gdzie w trakcie ostatniej minuty regulaminowego czasu padły dwie bramki. Najpierw z gola cieszyli się piłkarze z Mirska, ale akcję później, na 30 sekund przed końcem meczu wyrównał Robert Lekszycki. Obydwa mecze półfinałowe ostatecznie zakończyły się remisami, więc o awansie do finału decydowały rzuty karne.

Karkonosze I – Włókniarz Mirsk 2-2 rzuty karne 2-1

Pierwsza drużyna nie bez problemów ale trafiła do finału, gdzie czekała na kolegów z zespołu. Ci swój mecz półfinałowy rozgrywali z BKS-em Bolesławiec.

Pierwsze minuty to wzajemne badanie sił i zwyczajna nuda na parkiecie. W 5 minucie na porwadzenie wyszli zawodnicy z Bolesławca. Piłkarzy Karkonoszy stać było jedynie na wyrówanie, którego autorem był Paweł Pytel, więc znów czekały nas rzuty karne. Po regulaminowych 3 seriach nie doszło do rozstrzygnięcia.

Tutaj niestety myli się strzelec bramki Pytel i drugiej drużynie Karkonoszy pozostaje gra o III miejsce.

Po drugim półfinale mieliśmy chwilę przerwy od zmagań z udziałem Biało – Niebieskich bowiem na parkiet weszły drużyny grające najpierw o miejsca 7-8, później 5-6.

W meczu najsłabszych drużyn sobotniego turnieju Zagłębie Wałbrzych pokonało Olimpię Kowary w rzutach karnych 2-1. W regulaminowym czasie gry było 2-2.

W kolejnym meczu znowu mieliśmy rzuty karne i był to najdłuższy konkurs wykonywany w trakcie wczorajszego turnieju. Orzeł Lubawka wykonywał je lepiej od MFK Trutnov wygrywając ostatecznie 4-3. W regulaminowym czasie było 0-0.

W meczu o 3 miejsce piłkarze Karkonoszy II łatwo pokonali Włókniarza Mirsk 3-0

Finał miał niespodziewany przebieg. Karkonosze prowadząc grę tracą bramkę po wzorowie wyprowadzonym przez przeciwników kontrataku. Kolejne minuty nie zmieniły obrazu gry. Karkonosze wciąż miały więcej szans ale raziły nieskutecznością. Kiedy wydawało się, że ich wysiłki wreszcie zostaną nagrodzone trafieniem piłkarze z Bolesławca trafili po raz drugi w sposób, którego nie da się opisać, trzeba to po prostu trzeba zobaczyć. Po stracie drugiego gola trener Pietrzyk sciągnął bramkarza z boiska i na jego miejsce wprowadził zawodnika z pola. Nie wpłynęło to jednak na wynik. Piłkarze BKS wygrali 2-0.

Puchary i nagrody indywidualne wręczał Burmistrz Miasta Karpacza Pan Radosław Jęcek, który serdecznie zapraszał kibiców i sportowców na przysłoroczną edycję tego samego turnieju.

nagrody indywidualne

Drobnym pocieszeniem dla Karkonoszy pozostał fakt wybrania w głosowaniu trenerów Jakuba Matuszewskiego zawodnikiem turnieju.