Juniorzy młodsi na “5” z Lechią

5 października 2020
Juniorzy młodsi

młodsy

Imponuje coraz lepsza forma biało-niebieskich juniorów młodszych. W 8 kolejce spotkań zespół prowadzony przez trenera Jarosława Wichowskiego pewnie pokonała Lechię Dzierżoniów aż 5-0. Przypomnijmy, że Karkonosze zrewanżowały się Lechitom, z którymi na początku sezonu przegrali w Dzierżoniowie 4-0.

Piłkarski spektakl już w 12 minucie spotkania rozpoczął Bartosz Kamiński, który dopracowanym strzałem pokonał bramkarza rywali – Mateusza Dudzica. w 29 minucie Karkonosze dosyć szczęśliwie zdobyły bramkę, a raczej sprezentował ją Dudzic. Po dośrodkowaniu Mateusza Kanii w pole karne Lechii do piłki najwyżej wyskoczył Tymoteusz Wąsiewski, który skierował futbolówkę do bramki rywali, a ta odbiła się od słupka i od bramkarza dzierżoniowskiej drużyny i zatrzepotała w siatce. Do końca pierwszej części spotkania goli już nie oglądaliśmy i obie drużyny udały się na przerwę. W kolejnych 45 minutach na kolejne bramki musieliśmy czekać przez blisko pół godziny. W 77 minucie meczu błąd po dośrodkowaniu Gwaja popełnił bramkarz Lechii i wypuścił piłkę do której najszybciej dobiegł Bartek Kamiński, który strzelił drugiego gola w meczu i trzeciego dla Karkonoszy.  Chwilę później Dudzic znów musiał wyciągać piłkę ze  swojej bramki. Najpierw świetnie w pole karne Lechii Zacentrował Gracjan Furman, a Kuba Szłapak udanie główkował, lobując dzierżoniowskiego golkipera. Ozdobą spotkania był gol zdobyty przez Kacpra Siwka w 87 minucie meczu.  “Siwy” zdecydował się na uderzenie z ok. 30 metra, które okazało się być celne i ustaliło wynik spotkania na 5-0.

Dzięki wygranej biało-niebiescy awansowali na 5 miejsce w ligowej tabeli z 12 punktami na koncie. Dodatkowo cieszy fakt, że biało-niebiescy u siebie zdobyli o jedną bramkę więcej niż stracili w pierwszym meczu obu drużyn. Sytuacja ta będzie miała niebagatelne znaczenie w przypadku ostatecznych rozliczeń w lidze.