Juniorzy Młodsi zagrali na piątkę!

28 marca 2019
Juniorzy młodsi

51124241_2343772445644313_4915531345184161792_o

Świetnie zainaugurowali rundę wiosenną podopieczni Jacka Kołodziejczyka. W spotkaniu z Konfeksem Legnica pewnie zwyciężyli 5:1!

Po świetnym meczu, mimo iż jego początek wskazywał zupełnie inaczej Karkonosze odniosły pierwsze wiosenne zwycięstwo w II lidze dolnośląskiej.
Już w 3 minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Dominik Skwarek wykorzystał niezdecydowanie Macieja Frydryka, który nie opanował piłki w polu karnym i legniczanie wyszli na prowadzenie.  Jednak ta sytuacja jeszcze bardziej zmobilizowała szyki biało-niebieskich i już 2 minuty później Brajan Kułakowski posłał prostopadłą piłkę do Kacpra Tomaszewskiego, a ten w sytuacji sam na sam pewnie umieścił piłkę w sieci. Juniorzy młodsi wyrównali wynik spotkania na 1:1. Trzy minuty później efekty przyniósł wysoki pressing gości. Ranecki odebrał piłkę niezdecydowanemu golkiperowi Konfeksu i skierował ją do pustej bramki. Na przerwę udaliśmy się z podniesionymi głowami i optyczną przewagą w posiadaniu piłki oraz  stworzyliśmy kilka  sytuacji bramkowych.
Na początku drugiej połowy bramkarz gospodarzy kolejny raz niefrasobliwie interweniował i “wywalczył” dla KSK  rzut wolny pośredni. Dobrze rozegrali go juniorzy Karkonoszy  i ponownie Ranecki zdobył bramkę . Kolejny gol zapisał na swoje konto Jakub Firmanty, który dobił uderzenie Wojtka Galosa.  Piątą bramkę dla juniorów Karkonoszy po celnym dośrodkowaniu Kuby Jureckiego z woleja zdobył Kułakowski.

KONFEKS LEGNICA – KARKONOSZE JELENIA GÓRA 1-5 (1-2)

1-0 Skwarek 3′
1-1 Tomaszewski 5′
1-2 Ranecki 8′
1-3 Ranecki 49′
1-4 Firmanty 53′
1-5 Kułakowski 74′

Żółta kartka: Pietroński.
Skład:
KSK: Niżnik (57′ Mieszała) – Michalik, Frydryk (57′ Romanowski), Wiejak, Tomaszewski, Tokarz, Ranecki (68′ Jabłonowski), Pietroński (65′ Jurecki), Kułakowski, Galos, Firmanty

W następnej kolejce Karkonosze znów zagrają na wyjeździe, tym razem w Głogowie zmierzą się z Chrobrym II.
Po pierwszej wiosennej kolejce spotkań II ligi dolnośląskiej juniorzy młodsi Karkonoszy są liderami!