Juniorzy starsi nie zwalniają tempa!

8 października 2020
Juniorzy starsi

WYNIK BKS

Formą wciąż imponują nam juniorzy starsi Karkonoszy! W I lidze wojewódzkiej biało-niebiescy wygrali już 8 spotkań i z 24 punktami na koncie zajmują obecnie I miejsce w tabeli. W 9 kolejce spotkań podopieczni trenera Jacka Kołodziejczyka rozstrzelali 7-1 Bobrzan Bolesławiec.

9 kolejkę spotkań rozpoczęto wcześniej właśnie w Jeleniej Górze, gdzie jeleniogórzanie podjęli bolesławian i tym samym obie drużyny mają teraz wolne weekendy :). W środowe popołudnie przy Złotniczej 12 spotkał się v-ce lider rozgrywek z-tą drużyną ligi. Można było się domyślać, że goście zamurują dostęp do bramki i będą wyczekiwać swoich okazji w kontratakach. Jak przypuszczaliśmy tak też było i przez pół godziny kibice nie obejrzeli gola. Dopiero w 30 minucie Brajan Kułakowski mocnym strzałem wyprowadził Karkonosze na prowadzenie. 11 minut później ławka rezerwowych Karkonoszy znów podskoczyła do góry z radości za sprawą kolejnego trafienia Kułakowskiego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny udały się na odpoczynek .

Drugą część spotkania dużo lepiej rozpoczęli biało-niebiescy, którzy już w 51 minucie podwyższyli wynik spotkania na 3-0.  Jedenastkę po faulu na Łukaszu Raneckim na bramkę zamienił Marcin Engler. Kolejne trafienie to zasługa “Raneta”, który w 64 min. zamienił 3 na 4 obok wyniku Karkonoszy. 5 minut później  honorowe trafienie zaliczyli bobrzanie. Wiktor Skawiński wykorzystał błąd Huberta Mieszały przy wyjściu do dośrodkowania i głową skierował piłkę do bramki biało-niebieskich. Skawiński przyczynił się również do kolejnej bramki Karkonoszy w 72 minucie meczu.  We własnym polu karnym powalił Brajana Kułakowskiego, a sędzia Kamil Snacki wskazał na “wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał Kacper Tokarz. 2 minuty później hat-tricka skompletował Brajan Kułakowski, a ostateczni wynik na 7-1 ustalił  minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Kacper Tokarz.

Dzięki zwycięstwu Karkonosze objęły pozycję lidera rozgrywek, jednak należy pamiętać, że dotychczasowa “1” – Miedź Legnica ma wciąż 2 zaległe spotkania do rozegrania i jedynie 3 punkty straty do biało-niebieskich.

Karkonosze Jelenia Góra 7-1 Bobrzanie Bolesławiec
1-0 Kułakowski 30′
2-0 Kułakowski 41′
3-0 Engler 51′
4-0 Ranecki 64′
4-1 Skawiński 69′
5-1 Tokarz 72′
6-1 Kułakowski 74′