Juniorzy starsi wygrali we Wrocławiu

30 października 2018
Juniorzy starsi

drużyna juniorów starszych

Mimo wielu przeciwności, które spotykają ich w tych rozgrywkach, juniorzy starsi wciąż się nie poddają. Biało – Niebiescy, którzy do Wrocławia na mecz z Parasolem pojechali gołą “11” pokazali ogromny charakter wygrywając 4-3. Podopieczni Krzysztofa Pietrzyk awansowali po tym meczu na 12 miejsce w tabeli.

O meczu z Parasolem opowiada Mateusz Marceniuk. Pojechaliśmy do Wrocławia gołą 11 ponieważ kilku kolegów boryka się z kontuzjami albo innymi problemami zdrowotnymi. Nazbierało się tego trochę i stąd było nas właśnie tylu. Co do meczu, to zaczął się po naszej myśli ponieważ to my pierwsi objęliśmy prowadzenie. Niestety po moim błędzie dość szybko zaprzepaszczone. Następnie rzut karny, którego podyktowanie rozumiał tylko sędzia główny. – mówi bramkarz Karkonoszy.

Rzut karny jednak obroniłeś. Tak, obroniłem karnego i nawet dobitkę. Niestety przy drugiej nie dałem już rady sięgnąć piłki i znowu musieliśmy gonić wynik, którego do przerwy już nam się zmienić nie udało. W szatni było nerwowo. Widzieliśmy, że stać nas na wygraną a przez własne błędy się od niej oddalamy.

Mobilizacja pomogła. Tak bowiem na 2-2 trafiliśmy już w 50 minucie meczu, a kolejne 3 minuty później na 3-2 trafił Martyniak. Wydawało się, że mecz znowu zaczyna się układać po naszej myśli, ale przytrafił nam się błąd w obronie i znowu mieliśmy remis. Nie poddaliśmy się jednak, graliśmy do końca i tym razem to do nas uśmiechnęło się szczęście, którego tak często brakowało w poprzednich kolejkach. Na 4-3 trafił Patryk Ulanowski. Trzy punkty wróciły do Jeleniej Góry.

Podsumowując ciężki mecz, ale pokazaliśmy charakter wygrywając go. Dziękuje kolegom z zespołu za walkę. Odbiliśmy się od dna. Teraz może być tylko lepiej. Czekają nas mecze ze Śląskiem i Miedzią Legnica ale z nimi też można podjąć walkę. – zakończył.

KSK: Marceniuk – Ulanowski, Pakosz, Martyniak, Owsiejewicz, Kaziemko, Uroda, Bubin, Podhorodecki, Gęślak, Aleksiejew.