Kadrowy rollercoaster w Karkonoszach


22 czerwca 2022
Pierwszy zespół

Young boy with soccer ball doing flying kick, on green studio background

Po zakończonym sezonie III ligi w kadrze jeleniogórskiego zespołu dojdzie od niemałego trzęsienia ziemi. Opuszczenie biało-niebieskich zapowiedziała już grupa 7 zawodników, którzy przed lub w trakcie minionego sezonu pojawili się przy Złotniczej 12, a najprawdopodobniej to nie koniec rozstań.


W grupie zawodników którzy na pewno opuszczą Złotniczą 12 znaleźli się: Ibrahima Toure, Mateusz Prochoń, Kacper Szczudliński, Adrian Dąbrowski, Wojciech Galas, Michał Dryja i Kacper Kopczak. Wszyscy z wymienionych w Jeleniej Górze pojawili się przed startem lub w trakcie sezonu. Do grona odchodzących zawodników może dołączyć kolejnych 5 piłkarzy. Deklaracje opuszczenia biało-niebieskich złożyli: Mateusz Czerwiński, Michał Wawrzyniak, Bartosz Poszelężny i dwójka młodzieżowców: Nikodem Siudak i Dawid Gil.

Miejsce odchodzących piłkarzy zająć mają zawodnicy którzy min. kończą wiek juniora starszego (Kacper Tokarz, Jakub Firmanty, Kamil Juszczyk, Jakub Nygbur, Hubert Mieszała, Szymon Nalewajczyk, Mikołaj Milewski – leczy kontuzję) oraz wszyscy nowi, którzy pojawią się na Złotniczej 12.

Patrząc na obecną sytuację kadrową, to występy w biało-niebieskich barwach potwierdziło 8 zawodników: Przemysław Kocot, Paweł Niemienionek, Wojciech Fościak, Mateusz Kulchawy, Kacper Sutor, Brajan Kułakowski, Patryk Maciejewski i Mateusz Baszak.  Do startu rozgrywek IV ligi dolnośląskiej pozostały niecałe 2 miesiące, a do dopięcia kadry brakuje jeszcze sporo nazwisk. Przy Złotniczej na decyzję o pozostaniu czeka wciąż spora grupa zawodników: Kamil Kurianowicz, Patryk Bębenek, Mateusz Firlej, Łukasz Ranecki, Patryk Bębenek, Tobiasz Kuźniewski, Jakub Firmanty i Serhii Taran.

Dochodzi jeszcze sprawa zawodników, którzy zostali wypożyczeni przed lub w trakcie sezonu III ligi. Jest jednak mało prawdopodobne, że przy Złotniczej 12 ponownie zobaczymy Oskara Gizińskiego, Kamila Młodzińskiego, Wiktora Błaszkiewicza, Roberta Lekszyckiego,Mateusza Zatylnego czy Macieja Gargasa, którzy bardzo dobrze zaaklimatyzowali się w nowych klubach i przede wszystkim mogli liczyć na regularną grę.

Przed nami ostatni sezon podzielonej IV ligi dolnośląskiej i ostatnia realna szansa na szybki powrót chociażby do barażów o III ligę, jak i szybki spadek do rozgrywek klasy okręgowej. Sytuacja ta wynika z faktu, że najbliższy sezon będzie ostatnim, w którym rozgrywki będą podzielone na strefę zachodnią i wschodnią. Oczywiście podział ligi wpływa również na jej poziom, który na pewno jest dużo niższy niż rozgrywki jednej 4 ligi. Z drugiej strony od początku nowego sezonu 2022/2023 trwać będzie zażarta walka o utrzymanie, ponieważ przed reformą rozgrywek z każdej grupy 4 ligi spadnie po 9 zespół (od 7 miejsca w dół). W związku z tym, wyrównana i szeroka kadra piłkarzy będzie kluczem do pomyślnego finału rozgrywek. Pytanie, czy Karkonosze będą w stanie w ciągu niecałych dwóch miesięcy przygotować optymalny skład na rozgrywki IV ligi? Tego dowiemy się wkrótce.

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Kadrowy rollercoaster w Karkonoszach"

Powiadom o
avatar
250
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Hold Porn
Gość

Be beautiful enough to feast the eyes

Backlinks
Gość

Happy everyday!

Hail Porn
Gość

Long living the peace

菜来了
Gość

Hello,Happy everyday!

三五笑话
Gość

不知道说啥,开心快乐每一天吧!

wpDiscuz