“Karkonoskie tygrysy” powracają?

23 września 2019

Chocianów

Piąte zwycięstwo w 7 meczu sezonu 2019/2020 odniosła drużyna Ołeksandra Shevelyuhina! W sobotnie popołudnie biało-niebiescy nie pozwolili zespołowi z Chocianowa zdobyć Twierdzy Złotnicza! W dobrym stylu wygraliśmy ze STAL-ą 3:0!

Piękna pogoda jak na ostatnie jesienne dni w Jeleniej Górze tylko zachęcała do gry na murawie przy Złotniczej 12. W 7 kolejce spotkań IV ligi los sparował Karkonosze z chocianowską Stalą! Tym razem jednak w ocenie kibiców zdecydowanym faworytem spotkania byli biało-niebiescy.  Punktualnie o godz. 17:00 przed nielicznie zgromadzoną publicznością pojawili się piłkarze obu zespołów, a chwilę później sędzia główny spotkania – Marcin Nawracaj rozpoczął spotkanie.

Pierwsza połowa raczej nie mogła zaciekawić fanów zgromadzonych przy #Z12. Brakowało przede wszystkim wykończenia akcji szarżującego tego dnia z lewej strony boiska Oskara Gizińskiego. Przy dwóch próbach “Giziego” lepszy okazywał się być bramkarz chocianowskiej Stali – Patryk Barszcz. Swoich sytuacji szukał również nominalny napastnik Karkonoszy – Mateusz Czerwiński, jednak i jego poczynania powstrzymali defensorzy przyjezdnych.

Przełamanie przyszło z 30 minutą spotkania. Patryk Bębenek podaniem ze środka uruchomił ustawionego na 40 metrze Bartosza Poszelężnego. “Poszel” z piłką przyklejoną do prawej nogi minął dwóch obrońców Stali z końcowej linii boiska dośrodkował po ziemi na 5 metr, idealnie na nogę Oskara Gizińskiego. “Gizi” nie mógł nie wykorzystać takiego podania i wyprowadził Karkonosze na prowadzenie 1:0! Do końca pierwszej połowy nie obejrzeliśmy już, ani bramek, ani groźnych akcji. Było to chyba pierwsze 45 minut w sezonie 2019/2020 w których “bezrobotny” był Wojciech Fościak.

Mimo prowadzenia gra biało-niebieskich i tak odstawała od ideału co dał znać szkoleniowiec jeleniogórzan. Po przerwie na Złotniczej 12 zobaczyliśmy jeszcze mocniej zaangażowany i grający bardziej agresywnie zespół biało-niebieskich.  Widać było, że bardzo zależało nam na podwyższeniu wyniku, aby móc spokojnie rozgrywać piłkę. Jednak to goście z Chocianowa byli bliżsi złapania kontaktu w tym meczu. W 53 minucie meczu Krzysztof Komarek urwał się jeleniogórskiej defensywie i mocnym strzałem, głową wpakował piłkę do bramki Fościaka. Na nasze szczęście sędzia boczny – Krzysztof Dziedzic pokazał pozycję spaloną i Karkonosze wciąż prowadziły 1:0.  Ten lodowaty prysznic podziałał na nas i ruszyliśmy do ataku. Świetną okazję do podwyższenia wyniku spotkania miał Bartosz Poszelężny, niestety główka “Poszela” minimalnie minęła bramkę Barszcza. Czego Bartek nie strzelił to wypracował dla kolegi, a konkretnie Macieja Gargasa. W 67 minucie spotkania “Poszel” podaniem ze środka uruchomił goniącego prawą flanką “Gargiego”, który ściął do środka i wpadł w pole karne Stali i w pojedynku “oko w oko” wyszedł zwycięsko! Karkonosze 2:0 STAL! W 74 minucie meczu wynik na 3:0 ustalił niezawodny tego dnia Poszelężny. Idealnym podaniem w alejkę obsłużył “Poszela” Czerwiński, Bartosz położył bramkarza Stali i wpakował spokojnie futbolówkę do bramki Chocianowian.

Zagraliśmy kolejne dobre spotkanie, w którym było widać rosnącą formę i przede wszystkim zgranie całej drużyny. Stąd też historyczny tytuł artykułu, który został mi przypomniany przez wieloletniego zawodnika Karkonoszy – Jana Skrzypczyka, który w latach 60-tych reprezentował biało-niebieskich również w historycznym ćwierćfinale Pucharu Polski z Odrą Opole. Być może “Karkonoskie Tygrysy” powrócą czego życzą sobie chyba wszyscy sympatycy klubu ze #Z12! Za tydzień 29 września ruszamy na 8 pojedynek tego sezonu z Górnikiem Złotoryja.