Karkonosze na szóstkę w starciu z Apisem

15 marca 2021

wynik apis

Biało-niebiescy w ramach XXI kolejki spotkań Koleje Dolnośląskie powetowali słaby występ przed tygodniem w Leśnej. W pierwszym wiosennym meczu na własnym obiekcie Karkonosze rozbiły Apis Jędrzychowice 6-0!

Od pierwszych minut spotkania rozgrywanego przy Złotniczej 12 jeleniogórzanie narzucili rywalom swoje warunki gry i konsekwentnie się tego trzymali. Na efekty nie musieliśmy długo czekać, bowiem już w 8 minucie spotkania drogę do bramki Apisu znalazł Mateusz Czerwiński, który mocnym strzałem przy prawym słupku pokonał golkipera gości – Konrada Janczaka. Na kolejne trafienie przyszło nam czekać blisko 30 minut. Bartosz Poszelężny zszedł do prawej strony pola karne jędrzychowian i chciał dośrodkować futbolówkę w pole karne. Na swoje szczęście z dośrodkowania “Poszelowi” wyszedł piękny lob nad Janczakiem i piłka znów zatrzepotała w siatce. Do końca I części spotkania nie zobaczyliśmy już bramek. Po przerwie przewaga Karkonoszy wciąż nie podlegała dyskusji, a Apis mógł tylko bronić się przed kolejnymi atakami biało-niebieskich. W 51 minucie w pole karne jędrzychowian dośrodkował Paweł Niemienionek, a  piłkę przejął Poszelężny, który najpierw “zatańczył” z Pawłem Mockało, by chwilę później zdobyć swoją drugą bramkę w spotkaniu. Trzy minuty później biało-niebiescy ponownie cieszyli się z gola. Autorem czwartego trafienia był Serhii Taran, który zdecydował się na indywidualną akcję. “Sergio” najpierw strzałem z lewej nogi próbował zaskoczyć Janczaka, jednak ten świetnie obronił strzał naszego skrzydłowego. Piłka po obronie spadła ponownie pod nogi Tarana, a ten huknął z całej siły pod poprzeczkę, prawie rozrywając siatkę. W 68 minucie klasycznego hat-tricka skompletował Bartosz Poszelężny, który wykończył  prawostronną akcję Macieja Gargasa. Kropkę nad “i” w doliczonym czasie gry postawił Robert Lekszycki, który delikatnie trącił nogą wrzutkę z lewej strony, co zmieniło lot piłki i sprawiło, że Janczak po raz szósty musiał wyciągać piłkę z własnej bramki.

Dzięki zwycięstwu i korzystnemu wynikowi w Głogowie (Włókniarz Leśna 0-0 Chrobry II Głogów) jeleniogórzanie powrócili na fotel lidera Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”.  Razem z głogowianami mamy tyle sam – 46 punktów, jednak wynik bezpośredniego spotkania przemawia na korzyść Karkonoszy. Przed biało-niebieskimi teraz przymusowa pauza, natomiast Chrobry udaje się do Jędrzychowic walczyć o ligowe punkty z Apisem.

XXI kolejka Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”
KARKONOSZE-Jelenia Góra 6-0 APIS Jędrzychowice

1-0 Czerwiński 8′
2-0 Poszelężny 36′
3-0 Poszelężny 51′