Karkonosze zwyciężają po raz czwarty!

9 lipca 2020

jg24_237397

Biało-niebiescy rozegrali w Lubaniu 4 mecz kontrolny z miejscowymi Łużycami. Krótko mówiąc szału nie było, ale robota została wykonana.

Do Lubania podopieczni Ołeksandra Shevelyukhina wybrali się wyjątkowo w środku tygodnia. Mecz z Łużycami miał być dla Karkonoszy przygrywką przed sobotnim starciem z III-ligowymi rezerwami Miedzi Legnica. Od początku spotkania widać było mocne nastawienie Łużyczan na sprawienie niespodzianki i wygranie z biało-niebieskimi. Drużyna z Lubania grała agresywnie, niekiedy mocno przekraczając reguły gry. No cóż…. musieliśmy dostosować się do warunków i mimo wszystko wykonać założenia przed meczowe.  W pierwszej połowie spotkania nielicznie zgromadzeni kibice na stadionie lubańskich Łużyc nie obejrzeli porywającego widowiska. Wartą zanotowania była jedynie akcja Michała Wawrzyniaka, która jednak nie została zakończona zdobyczą bramkową.

Po przerwie gospodarze ruszyli mocniej na biało-niebieskich i szukali celnego trafienia. Do pełni szczęścia albo brakowało im precyzji, albo na wysokości zadania stawał golkiper Karkonoszy Wiktor Błaszkiewicz.  Wynik spotkania w 64 minucie otworzył Filip Pietruczuk, który najlepiej odnalazł się w polu karnym Łużyc i pewnie pokonał interweniującego Szajnę. Kolejna bramka to zasługa dwójkowej akcji Gizińskiego ze Staniszewskim. Najpierw “Gizi” ograł dwóch rywali i dograł w pole karne Łużyc, gdzie akcję wykończył Staniszewski zdobywając gola w kolejnym sparingu.  Wynik spotkania mocnym wolejem ustalił Kamil Młodziński.

Był to kolejny sparing biało-niebieskich zagrany na “0” z tyłu. Tym samym Karkonosze podczas letnich przygotowań odniosły 4 zwycięstwo, strzeliły już 19 bramek, nie tracąc żadnej. Kolejne spotkanie już w sobotę o godz. 11:00 z rezerwami Miedzi Legnica.