Karkonosze powalczą z Orkanem w Prochowicach


26 kwietnia 2019
Pierwszy zespół

Plakat Orkan

Biało-niebiescy w sobotnie popołudnie rozpoczną kolejne spotkanie IV ligi dolnośląskiej. Tym razem na stadionie Prochowiczanki Prochowice podejmą 9 drużynę ligowej tabeli – Orkana Szczedrzykowice.Orkan, który wciąż boryka się z problemami infrastrukturalnymi z niecierpliwością czeka na koniec robót budowlanych w Szczedrzykowicach i upragniony powrót na swoje domowe boisko. Już 2 sezon piłkarze Orkana grają praktycznie na wyjazdach, ponieważ ich domowym stadionem w sezonie 17/18 był obiekt legnickiego Konfeksu, natomiast w obecnym sezonie korzystają z gościnności innego IV-ligowca – Prochowiczanki Prochowice.  Widać jednak, że piłkarze ze Szczedrzykowic nie przejmują się tym kompletnie i ambitnie walczą o kolejne punkty w meczach mistrzowskich. W 7 kolejkach rundy wiosennej zgromadzili dotąd 10 punktów (3 wygrane, 3 porażki i 1 remis).  Orkan z początkiem roku 2019 pozyskał nowego trenera – Wojciecha Grzyba, znanego, wieloletniego piłkarza występującego w Ekstraklasie. W swoim CV może pochwalić się grą w Odrze Wodzisław, Ruchu Radzionków czy Ruchu Chorzów. Z Ruchem Chorzów zdobył w sezonie 2011/12 wicemistrzostwo Polski oraz był finalistą Pucharu Polski. Klub  Były kapitan “Niebieskich”  rozegrał w sumie na najwyższym szczeblu rozrywek 302 spotkania. Wsparciem dla trenera jest również dotychczasowy,  grający-szkoleniowiec Orkana – Jarosław Gambal.

W ligowej tabeli oba zespoły dzieli 7 punktów. Po 21 kolejkach spotkań Karkonosze zdobyły 33 punkty, natomiast Orkan z 27 punktami zajmuje 9 miejsce.  Skuteczność obu drużyn stoi na podobnym poziomie, jeleniogórzanie trafiali dotychczas do siatki rywali 37 razy natomiast nasi dzisiejsi rywali zdobyli 33 gole.  Swojej szansy możemy poszukać właśnie w poprawie skuteczności, ponieważ obrona Szczedrzykowic pozwoliła dotychczas na strzelenie 41 bramek przez rywali.
Z Orkanem Szczedrzykowice Karkonosze mierzyły się w IV lidze dolnośląskiej dotychczas 7-krotnie. Bilans meczów jest korzystniejszy dla biało-niebieskich ponieważ 4 z nich wygrali, 2-krotnie przegraliśmy i raz podzieliliśmy się punktami. Warto wspomnieć, że Karkonosze wygrały 3 ostatnie spotkania obu drużyn. Również bilans bramek jest korzystny dla podopiecznych Krzysztofa Pietrzyka. W 7 rozegranych meczach Karkonosze zdobyły 13 bramek, tracąc tylko 6.  W ostatnim rozegranym meczu z Orkanem, biało-niebiescy zwyciężyli 4:0! Przy Złotniczej 12 w ramach 8 kolejki IV ligi dolnośląskiej dla KSK trafiali: 2 x Bartosz Poszelężny, 1 x Oskar Giziński i 1 x Michał Wawrzyniak.

Przed tygodniem w meczu derbowym Orkan minimalnie uległ Prochowiczance Prochowice 1:0. Natomiast Karkonosze straciły punkty w ostatniej minucie spotkania ze Spartą Grębocice, kiedy to Tomasz Bieleń pokonał Wiktora Błaszkiewicza i Spartanie mogli cieszyć się z 3 punktów wywiezionych z Jeleniej Góry.
W barwach Orkana Szczedrzykowice zobaczymy prawdopodobnie byłego obrońcę biało-niebieskich – Macieja Pilarowskiego 🙂


Mecz rozegrany będzie na Stadionie Prochowiczanki w Prochowicach przy ul. Wojska Polskiego 21.  Sędzia główny spotkania – Radosław Kasprzyk (sędziował nam oba sparingi z Sokołem Marcinkowice) rozpocznie spotkanie XXIII kolejki IV ligi punktualnie o godz. 16:00

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz